"Magazyn kryminalny 997" znika z TVP2 po jednym odcinku? [WIDEO+ZDJĘCIA]

W czwartek, 5 października do TVP powrócił "Magazyn kryminalny 997". Okazuje się, że program został zawieszony po emisji jednego odcinka.

Multimedia

Ostatnio głośno było o powrocie kultowego "Magazynu kryminalnego 997" do TVP. Pierwszy odcinek został wyemitowany został w czwartek, 5 października, ale w kolejnym tygodniu w ramówce TVP2 zabrakło już tego programu.

W mediach pojawiły się doniesienia, że audycja Michała Fajbusiewicza została całkowicie zdjęta z anteny. TVP wydało w tej sprawie oświadczenie:

Kierownictwo programu 2 TVP podjęło autonomiczną decyzję o zawieszeniu emisji programu „997” na okres najbliższych dwóch tygodni w celu dokonania koniecznych zmian w formacie programu.

Program nie wróci już na antenę TVP2! "Będziemy się procesować"Zobacz więcej

W rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Michał Fajbusiewicz przyznał, że nie ma złudzeń, że program nie powróci na antenę.

Nikt nie powiedział mi tego oficjalnie, ale program spada po tekście Gadowskiego i po tym, jak podchwyciły go prawicowe media.

Według medialnych doniesień, przeciwnikiem programu jest Witold Gadowski, który tak skomentował powrót "997" na antenę TVP: -Najciekawszy pomysł, jaki trafił się prezesowi Kurskiemu, to powrót magazynu "997" towarzysza Michała Fajbusiewicza. Ten magazyn rozpoczął się w 1986 roku, kiedy uzyskał akceptację towarzysza generała Czesława Kiszczaka i tak egzystował sobie przez długie lata. - napisał publicysta.

Jacek Kurski: Dosyć już kantowania Telewizji Publicznej!

Jaki jest nowy serial TVP?

Komentarze

Skomentuj
 • Izabela (gość)

  Bardzo się ucieszyłam gdy usłyszałam że program 997 Pana Michała Fajbusiewicza wraca po latach na antenę tvp 2.Kiedyś oglądałam go jako nastolatka ,potem jako dorosła kobieta.Zawsze traktowałam ten program jako przestroge . Mieszkam w średniej wielkości mieście.Czasem zdarza mi się chodzić późnym wieczorem i za kazdym razem staram się chodzić bezpieczniejsza trasą tzn.przy latarniach monitoringu itp.Unikam ustronnych miejsc,krzaków itp.I to na pewno wiem, że zostało mi po tym programie.Polecilabym go każdej młodej dziewczynie do oglądania jako przestroge ,ale już niestety został zdjęty z anteny Bardzo szkoda !!! Sama mam 2 córki.Myślę że w tych czasach tym bardziej trzeba postrzegać przed bezmyślnościa ,która czesto kończy się tragicznie...

  10.11.2017 01:56
 • Piotr (gość)

  Chyba to Pan Gadawski jest z postkomuny zapomniał wół jak cielenciem był niech odczepi się od Tego zakomitego programu i jego autora Pana Fajbusiewicza dzięki Magazynowi 997 ludzie wiedzą jak mają zabezpieczać się przed przestępcami i jaki jest charakter tego programu ja uważam że od 1986 dzięki Magazynowi Kryminalnemu 997 udało się ująć 300 groźnych przestępców a rodziny ofiar mogły dowiedzieć się co dzieje się z ich bliskimi a prezes Kurski ja będzie słuchał takich ludzi od Rydzyka to całe TVP zejdzie na psy i skączy marnie bo i tak już nie ma co oglądać może tylko seriale i programy rozrywkowe a taki program 997 wpisywał się w czwartkowy rozkład programowy mam tylko nadzieje że Magazyn Kryminalny 997 wróci do TVP2 jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego roku bo inaczej to podkupi Fajbusiewicza i 997 konkuręcja i dzięki temu konkuręcja utrze nosa Kurskiemu i całemu TVP

  02.11.2017 19:38
 • Piotr (gość)

  Chyba to Pan Gadawski jest z postkomuny zapomniał wół jak cielenciem był nie odczepi się od Tego zakomitego programu i jego autora Pana Fajbusiewicza dzięki Magazynowi 997 ludzie wiedzą jak mają zabezpieczać się przed przestępcami i jaki jest charakter tego programu ja uważam że od 1986 dzięki Magazynowi Kryminalnemu 997 udało się ująć 300 groźnych przestępców a rodziny ofiar mogły dowiedzieć się co dzieje się z ich bliskimi a prezes Kurski ja będzie słuchał takich ludzi od Rydzyka to całe TVP zejdzie na psy i skączy marnie bo i tak już nie ma co oglądać może tylko seriale i programy rozrywkowe a taki program 997 wpisywał się w czwartkowy rozkład programowy mam tylko nadzieje że Magazyn Kryminalny 997 wróci do TVP2 jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego roku bo inaczej to podkupi Fajbusiewicza i 997 konkuręcja i dzięki temu konkuręcja utrze nosa Kurskiemu i całemu TVP

  02.11.2017 19:36
 • PK (gość)

  Niedługo trzeba się będzie wstydzić tego, że się urodziło przed 1989 rokiem...

  24.10.2017 11:54
 • Paweł (gość)

  Tym razem nie zgodzę się z podejrzliwościami Gadowskiego. I co z tego, że Magazyn 997 wywodzi się z PRL i został zaakceptowany przez ludzi Kiszczaka? Rozumiem, że wiele sektorów należy jeszcze zdekomunizować, ale program przyczynił się do rozwiązania wielu spraw kryminalnych, dla wielu stał się kultowy, a ponadto przyczynił się do zyskania poparcia dla działań policji. Nie dość Gadowskiemu, że ma swoje pięć minut w TVP, to jeszcze chce wskazywać wszystkim dookoła, co jest dobre, a co złe i że pokazywać należy jedynie jemu podobnych, choćby ich programy były drętwe i bez przesłania. Fajbusiewicz od lat działa w sprawie pomocy w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, a tym samym stał się pozytywną twarzą telewizji. I nie mają tu znaczenia żadne koneksje z postkomuną.

  19.10.2017 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×