Magdalena Kumorek wydała płytę. Śpiewa utwory do tekstów Bolesława Leśmiana [WIDEO]

Magdalena Kumorek wydała album pt. "Śmiercie". Inspiracją do stworzenia krążka była poezja Bolesława Leśmiana oraz muzyka ludowa. Jak przyznaje artystka, początkowo nie miała w planach wydania płyty.

Multimedia

- Nie zakładałam z góry, że nagram płytę lub jakikolwiek album. Z początku nagrywałam utwory do tekstów Leśmiana. Później, gdy je wszystkie pozbierałam, okazało się, że mam materiał na płytę, w dodatku skupiony wokół jednego tematu - mówi Magdalena Kumorek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

CZYTAJ TAKŻE: MAGDALENA KUMOREK O PŁYCIE "ŚMIERCIE": ŚPIEWAMY PRZEKORNIE [WIDEO] MAGDALENA KUMOREK ŚPIEWA POEZJĘ LEŚMIANA [WIDEO]

Aktorka wyjaśnia także motyw przewodni płyty, którym są różne oblicza śmierci.

- Wychodzę z założenia, że cząstka nas umiera co chwilę. I nie chodzi tylko o ciało. Często zdarza się, że umiera nasza miłość, idee oraz wiara w człowieku. Myślę, że ta płyta jest właśnie o tym - o różnych aspektach naszego życia, które obumierają. To jest motto przewodnie albumu - stwierdza Kumorek.

Piosenkarka prywatnie związana jest Piotrem Dziubkiem - kompozytorem oraz muzykiem. Kumorek zaprosiła swojego męża do uczestnictwa w jej projekcie.

- Z moim mężem pracuje się bardzo dobrze. Jest to ciekawe doświadczenie dla nas, bo wcześniej efekty naszej współpracy wypadały różnie. Trzeba niezwykłej dojrzałości, aby nie przenieść tarć między nami na życie prywatne. Czasami między nami iskrzyło, bo jesteśmy osobami z dość silnymi charakterami - dodaje aktorka.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×