"Maigret zastawia sidła". Rowan Atkinson jako legendarny francuski komisarz po raz pierwszy w otwartej tv! Kiedy premiera?

Rowana Atkinsona większość z nas kojarzy przede wszystkim jako Jasia Fasolę, bądź sprowadzającego na siebie wiecznie kłopoty niezgułę Johnny'ego Englisha. Ale Rowan Atkinson jako poważny komisarz francuskiej policji? Tak! I jest świetny, co widać od pierwszych minut filmu! Teraz dwa pierwsze filmy z Atkinsonem w dwa kolejne piątki pokaże TVP2.

Multimedia

"Maigret zastawia sidła" w piątek, 25.01.2019 o godz. 22:45 w TVP 2! - sprawdź program tv

Komisarza Maigret, policjanta, który stał się chlubą francuskiego kryminału, wymyślił Georges Simenon. Maigret, z nieodłączną fajeczką, przykładny małżonek w średnim wieku, wygląda jak przeciętny paryski obywatel. Ale to pozory. Mamy bowiem przed sobą rasowego śledczego, wnikliwego obserwatora, dobrze znającego zakręty życia i motywacje ludzi, którzy wypadli na jego wirażu. W tej roli znany z cyklu o Jasiu Fasoli Rowan Atkinson. Dla sceptyków – jest świetny! Do tej pory powstały cztery ekranizacje kryminałów Simenona z Atkinsonem, pierwsze dwie po raz pierwszy pokazuje telewizja publiczna.

To nie Jaś Fasola! Rowan Atkinson tym razem jako legendarny komisarz Maigret! Zobacz więcej

Na Montmartrze grasuje seryjny morderca. Brak sukcesów policji w jego schwytaniu powoduje niezadowolenie przełożonych komisarza Maigreta. Maigret postawiana wystawić na wabia policjantki po cywilnemu. Kiedy morderca napada na jedną z nich, ledwo udaje jej się ujść z życiem. W zaciśniętej dłoni trzyma jednak wyrwany sprawcy kawałek materiału marynarki z guzikiem...

Tydzień później "Maigret i jego nieboszczyk". Obraz Ashleya Pearce’a, twórcy m.in. kultowego serialu „Poirot”, to remake klasycznej „Pułapki”. Seryjny zabójca grasuje w Paryżu i morduje kobiety. Cechą wspólną ofiar jest kolor włosów. Minister Sprawiedliwości Morel powierza tę trudną sprawę komisarzowi Maigretowi.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×