"Making a Murderer". Netflix pozwany przez policjanta badającego głośną sprawę! "Stałem się obiektem kpin i pogardy"

Netflix został pozwany do sądu z związku z serialem dokumentalnym "Making a Murderer". Sprawdź szczegóły sprawy!

Multimedia

Serial "Making a Murderer" to pochodzący z 2015 roku dokument przedstawiający historię Stevena Avery'ego, który został oskarżony o zabójstwo Teresy Halbach. Dziennikarskie śledztwo wykazało jednak, że w jego sprawie popełniono wiele nadużyć. Podczas śledztwa funkcjonariusze popełnili wiele karygodnych błędów, a nawet sfabrykowali dowody, aby mieć pewność, że sąd przychyli się do ich koncepcji.

Na platformie pojawi się nowa funkcja? Poznajcie "powtórki"Zobacz więcej

Serial odbił się szerokim echem zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza ich granicami. Jeden badających tamtą sprawę policjantów, były szeryf Andrew Colborn, zdecydował się pozwać Nefliksa o zniesławienie, ponieważ jego zdaniem serial kłamliwe przedstawia jego udział w całym dochodzeniu. Twierdzi on, że że filmowcy zniekształcili prawdziwy tok zdarzeń i pominęli ważne wydarzenia, aby dowieść, że to on wraz z innymi policjantami wrobił Avery'ego i Dasseya w zbrodnię. Twórcy serialu mieli się także dopuścić manipulacji materiałami z rozpraw sądowych w celu uwypuklenia swoich tez.

Henry Cavill zapewnia, że serial będzie niesamowity. Ekipa pracuje na Węgrzech w pocie czoła! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Były szeryf uważa, że przez dokument opublikowany na platformie Netflix stał się "obiektem kpin, pogardy i ataków ze strony całego świata". Przedstawiciele serwisu nie skomentowali jeszcze tej sprawy. Sprawy o zniesławienie potrafią się ciągnąć latami, więc na wynik procesu przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Jest już zwiastun nowego serialu Netflixa o zombie! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×