Małgorzata Foremniak, Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik razem na scenie! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Małgorzata Foremniak, Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik stanęli razem na scenie we wrocławskiej Hali Stulecia. Za ich sprawą powstało niezwykłe "Słuchowisko", podczas którego czytali teksty Sławomira Mrożka.

Multimedia

"To takie biesiadowanie przy bardzo wielkim stole" – powiedziała Foremniak o ostatnim z literackich wydarzeń programu Europejskiej Stolicy Kultury. W wydarzenie czynnie zaangażowana była też publiczność. Jak to wyglądało? Możecie śmiało się przekonać!

CZYTAJ TAKŻE:

JAKI UKRYTY TALENT MA MAŁGORZATA FOREMNIAK? [WIDEO+ZDJĘCIA]
WIĘCKIEWICZ KONTRA GAJOS NA PLAKACIE NOWEGO POLSKIEGO THRILLERA! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Przede wszystkim to są bardzo wspaniałe spotkania z publicznością. […] Zawsze to są bardzo miłe spotkania, doświadczenia. Czytanie, w sumie wspólne, bo aktorzy czytają, widzowie słuchają, ale też czynnie w tym uczestniczą. To takie biesiadowanie przy bardzo wielkim stole…" - mówi Małgorzata Foremniak.

Aktorka nie szczędziła też pochwał Wrocławiowi, który w ubiegły weekend zakończył rok pełen kulturalnych wydarzeń organizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury. "To miasto naprawdę jest zaczarowane. Ma w sobie świeżość, młodość – to się czuje, taką energię i na taką energię każdy reaguje ciepło, spontanicznie. Taka energia uruchamia człowieka" – mówiła.

Wrocławska Hala Stulecia stanowiła jedno z epicentrów kulturalnych Weekendu Zamknięcia ESK Wrocław 2016. Oprócz "Słuchowiska" z udziałem Foremniak, Więckiewicza i Jakubika odbyły się tutaj główne wydarzenia programu, z których najważniejszą była Ceremonia Zamknięcia i multiwidowisko "Niebo". W ciągu tych kilku dni grała scena festiwalu WROsound, odbyło się wiele wystaw, spektakli i artystycznych iluminacji. Zorganizowano największe Silent Disco w Europie na 2 300 par słuchawek oraz wystawiono operę Verdiego "Trubadur".

Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×