małgorzata krukowska

31. Warszawski Festiwal Filmowy. "Hel". Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu [RECENZJA]

„Hel”, pełnometrażowy debiut Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew, równie dobrze mógłby nazywać się „Hell”. Młodzi twórcy zapraszają widzów do piekła, gdzie najkorzystniej jest mówić prawdę i tylko prawdę. Kłamstwo ma nie tylko krótkie nogi, ale przede wszystkim grozi utratą języka. Składanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu karane jest śmiercią.

04.08.2016Hel

"Hel". Zobaczcie plakat świetnego polskiego thrillera! [ZDJĘCIA]

„Zmiana pokoleniowa w polskim kinie stała się faktem” – donoszą recenzje filmu „Hel” (od 5 sierpnia w kinach). Obraz jest debiutem reżyserskim Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew (córki niezapomnianego aktora, reżysera i dramaturga – Eugeniusza Priwieziencewa). W obsadzie filmu zobaczymy m.in. gwiazdę hitu „Jesteś Bogiem” – Marcina Kowalczyka; znanego z amerykańskich seriali „Z Archiwum X” i „Californication” – Philipa Lenkowsky’ego oraz aktorkę i króliczka Playboya – Katarzynę Paskudę. „Hel” na 91 minut przenosi widza na pozornie spokojny półwysep helski, gdzie „prawda miesza się z fikcją”, a „śmierć tylko czyha na swoją okazję”.

14.07.2016Hel

"Hel". Amerykański pisarz zamieszany w zbrodnię na półwyspie helskim! Premiera oficjalnego zwiastuna nowego polskiego thrillera [WIDEO]

5 sierpnia na ekrany kin wejdzie „Hel” – porównywany do „Miasteczka Twin Peaks" i „Zagubionej autostrady” polski thriller w lynchowskim klimacie. W obsadzie filmu zobaczymy m.in. gwiazdę hitu „Jesteś Bogiem” – Marcina Kowalczyka oraz znanego z amerykańskich seriali „Z Archiwum X” i „Californication” – Philipa Lenkowsky’ego. „Hel” – debiut reżyserski Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew (córki niezapomnianego aktora, reżysera i dramaturga – Eugeniusza Priwieziencewa) zdobył nagrodę dla najlepszego projektu na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian Prize. Znalazł się również w doborowym gronie filmów pokazywanych podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. A ponadto walczył o główne nagrody Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych – „Młodzi i Film”.

06.07.2016Hel

"Hel". Polski thriller w lynchowskim klimacie w Konkursie Głównym 35. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" [ZDJĘCIA]

5 sierpnia na ekrany kin wejdzie thriller „Hel” – debiut reżyserski duetu Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza. W roli głównej Marcin Kowalczyk, czyli niezapomniany Magik z „Jesteś Bogiem”, a ostatnio Tryton z „Córek Dancingu” – Najlepszego Debiutu 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W sierpniu 2015 „Hel” zdobył nagrodę na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian Prize dla najlepszego projektu. Znalazł się również w doborowym gronie filmów pokazywanych podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W czerwcu zaś, porównywany do dzieł Nicolasa Windinga Refna i Davida Lyncha „Hel”, powalczy o główne nagrody Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych – „Młodzi i Film”.

13.06.2016Hel

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×