"Mam talent". Marcin Patrzałek z Kielc dostał owacje na stojąco od jurorów amerykańskiej edycji! Zrobi karierę za oceanem?

Marcin Patrzałek - 18-latek z Kielc właśnie dostał się do college'u w USA i... zrobił furorę w "America's Got Talent", czyli amerykańskiej wersji "Mam talent". Jego gra na gitarze zachwyciła publiczność i jurorów!

Multimedia

Polak robi furorę za oceanem! Marcin Patrzałek pojawił się na castingach w amerykańskim "Mam talent". W rozmowie z prowadzącym "America's Got Talent 2019", amerykańskim aktorem i byłym futbolistą Terry'm Crewsem, Marcin zdradził, że od dziecka jest zafascynowany dźwiękami. - Zawsze w głowie miałem jakąś melodię stworzoną z abstrakcyjnych dźwięków. Nawet kiedy bawiłem się zabawkami, próbowałem stworzyć nieznane dotąd w świecie dźwięki. Z czasem te dźwięki przemieniły się w muzykę. Przełom nastąpił, kiedy wziąłem gitarę. Wcześniej byłem nieśmiały i nawet nie za bardzo rozmawiałem z innymi ludźmi. Myślę, że to dla mnie szansa na rozpoczęcie mojego "american dream" - powiedział.

Podsiadło, Zalewski, Brodka, Szpak - oni zaistnieli dzięki talent show. Kto jeszcze? Nie uwierzysz, że jest ich aż tyle!Zobacz więcej

Już na scenie 18-letni gitarzysta z Kielc został zapytany, dlaczego wybrał właśnie ten program i odpowiedział: "To najlepszy show na całym świecie". Później wprawił jurorów w zdumienie, wykonując mieszankę dwóch muzycznych światów - połączył V Symfonię Beethovena z metalowym utworem "Toxicity" formacji System of a Down. Na koniec Marcin otrzymał owacje na stojąco, także od jury w składzie: Simon Cowell, Gabrielle Union, Howie Mandell i Julianne Hough.

Marcin Patrzałek - kim jest?

Marcin Patrzałek to 18-letni gitarzysta z Kielc. Mimo młodego wieku, już od dawna robi karierę na polu muzycznym. W wieku 16 lat wydał płytę "HUSH", która składa się z 10 utworów. Są to głównie kompozycje własne Marcina. Te pełne emocji utwory odwzorowują, podsumowują i zamykają w pewien sposób bardzo bogaty, pełen przeżyć okres rozwoju tego młodego muzyka. Kompozycje rozpisane są na wiele instrumentów, a wiodącym jest oczywiście gitara akustyczna.

Akrobatka Alla Klyshta nie żyje! Została zamordowana przez swojego partnera?Zobacz więcej

Marcin uczył się w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek imienia Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, a wkrótce rozpocznie naukę w Berklee College of Music w Bostonie, o którym marzył od dawna. W grudniu ubiegłego roku wygrał włoski talent show "Tú Sí Que Vales", w 2015 roku, jako 14-letni wirtuoz gitary, zwyciężył 9. edycję programu "Must Be The Music" w Polsacie. Do amerykańskiego "Mam talent" próbował dostać się od czterech lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • AS (gość)

    Wielki talent, wielkie emocje. Format światowy. Jestem dumna z Rodaka.

    23.06.2019 15:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×