fot. TVN
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[13/40]

"Mam talent" sezon 11. Oto półfinałowa 40-tka uczestników. Sprawdź, kto wystąpi w odcinkach na żywo! [LISTA UCZESTNIKÓW+ZDJĘCIA]

Katarzyna Białasz

Wiek: 34 lata
Miejscowość: Warszawa
Zawód: Performerka
Talent: Burleska

Kasia ma 34 lata, mieszka w Warszawie. Jest performerką burleski, zajmuje się tym zawodowo. Dla Kasi burleska to nie tylko forma sceniczna, lecz całe życie - wszystkie jej zainteresowania krążą wokół tego tematu. W wolnym czasie czyta, ogląda albumy o malarstwie i dawnej modzie, słucha muzyki. Zazwyczaj jednak przesiaduje w pracowni swojego przyjaciela i przykleja kryształki do kostiumów. Jej ulubione miejsce to Londyn, podróżuje tam kilka razy w roku na burleskowe występy.

Ulubione miejsce w Warszawie to kawiarnio-księgarnia „Worek Kości”, gdzie występuje co czwartek w burleskowych pokazach. Praca nad nowymi pokazami i kostiumami nieustannie ją ekscytuje, a występy na scenie dodają energii. Dzięki burlesce zaczęła zwiedzać świat i poznawać inspirujących ludzi.

Taniec towarzyszył jej od wczesnego dzieciństwa, ale dopiero 5 lat temu odkryła burleskę, kiedy okazało się, że jest za niska, aby dołączyć do profesjonalnych formacji tanecznych. Burleska była wówczas bardzo modna, więc szybko zainteresowała się tym rodzajem performensu i od pierwszej chwili poczuła, że był to strzał w dziesiątkę.

Nigdy nie uczyła się burleski, pewnego dnia po prostu stanęła na scenie i zaprezentowała swój pierwszy numer. Cały czas próbuje nowych rzeczy, aby pokazy były coraz bardziej spektakularne. Zaczęła nawet wprowadzać elementy nadające występom charakter sztuki wizualnej, np. światła LED.

Występując w programie chciałaby pokazać, że burleska to nie tylko długie rękawiczki, boa z piór i seksowne ruchy. Chce by odbiorcy poznali inną, bardziej romantyczną, teatralną estetykę burleski.

[13/40] "Mam talent" sezon 11. Oto półfinałowa 40-tka uczestników. Sprawdź, kto wystąpi w odcinkach na żywo! [LISTA UCZESTNIKÓW+ZDJĘCIA]


×