"Mam Talent". Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydeckich! Jakie ma szanse?

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2020! Dziennikarz ogłosił swoją decyzję na spotkaniu w Gdańsku! Czy były prowadzący programu "Mam talent" ma szanse pokonać Andrzeja Dudę?

Multimedia

Znany dziennikarz i prezenter podjął decyzję! Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich, które odbędą się już w maju 2020! Chęć objęcia najważniejszego urzędu w Polsce ogłosił on w trakcie spotkania autorskiego w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Szymon Hołownia po 12 latach odchodzi z programu! Kto go zastąpi?Zobacz więcej

Oto fragment jego wystąpienia:

Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory mające wyłonić spośród nas prezydenta Polski. Chcę w nich kandydować. Chcę się u was obiegać o tę pracę. Pokornie proszę, żebyście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty.

Szymon Hołownia nigdy nie był aktywnym politykiem. Będzie kandydatem bezpartyjnym. W swojej dziennikarskiej karierze współpracował z takimi tytułami prasowymi jak "Gazeta Wyborcza", "Tygodnik Powszechny", "Newsweek", "Rzeczpospolita" czy "Ozon". Jest także założycielem dwóch fundacji "Kasisi" i "Dobra Fabryka".

Jego kariera była również związana z telewizją. Prowadził w TVP1 program "Po prostu pytam", a także przegląd prasy w telewizji śniadaniowej "Dzień dobry TVN". W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. Największą sławę przyniosła mu jednak rola prowadzącego w show "Mam talent"!

Czy Szymon Hołownia będzie w stanie pokonać Andrzeja Dudę i pozostałych kandydatów? Przekonamy się już wkrótce!

Zobacz galerię

Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×