marcin czarnik

"Solid Gold" [RECENZJA]. Powstał film o aferze Amber Gold? Oceniamy jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów tego roku!

"Solid Gold" Jacka Bromskiego było najgłośniejszym filmem tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Niestety nie z powodu wysokiego poziomu artystycznego, lecz skandalu; najpierw, na wniosek TVP będącej koproducentem obrazu, wycofano go z konkursu głównego, aby na koniec imprezy reżyser zerwał umowę z Telewizją Polską i w ostatniej chwili wprowadził produkcję ponownie do konkursu. O co cały ten raban?

30.11.2019Recenzja

"Pułapka" [RECENZJA]. W końcu dobry serial od TVN? Oceniamy kryminał z Agatą Kuleszą w roli głównej!

Dobry serial TVN? Brzmi trochę jak oksymoron, ale prawda jest taka, że w ostatnim czasie telewizja dowodzona przez Edwarda Miszczaka raczyła widzów raczej produktami serialopodobnymi niż pełnowartościowymi i interesującymi produkcjami. Czy „Pułapka”, wyreżyserowana przez Łukasza Palkowskiego, twórcę filmów „Bogowie” i „Najlepszy” oraz serialu „Belfer”, jest krokiem w dobrym kierunku? Oceniamy pierwszy odcinek „Pułapki”!

09.09.2018Recenzja

"Syn Szawła". Modlitwa za żywych [RECENZJA]

„Syn Szawła” to fabularny, pełnometrażowy debiut węgierskiego reżysera László Nemesa. Obraz na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes został uhonorowany Grand Prix, a niedawno zdobył Złoty Glob w kategorii najlepszy film zagraniczny. Wszystko wskazuje na to, że podobną decyzję podejmie Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, przyznając produkcji Oscara. Liczne nagrody i wyróżnienia są w pełni zasłużone, ale to nie jest film, o którym można napisać, że zachwyca. „Syn Szawła” przeraża, a jego autentyzm działa na widzów jak uderzenie obuchem w tył głowy. Wielkie dzieło.

17.05.2018Recenzje

"Wyklęci". Antoni Pawlicki, Michalina Olszańska i Marcin Czarnik w nowym serialu TVP. Kiedy emisja? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Telewizja Polska rozpoczęła development serialu „Wyklęci”, który ma trafić na ekran jesienią 2017 r. Będzie to produkcja własna TVP. Pierwszym etapem jest realizacja trailera, oraz rozpoczęcie prac nad scenariuszem, powołanie zespołu produkcyjnego i casting do głównych ról. Serial, zgodnie z zapowiedzią złożoną przez prezesa TVP Jacka Kurskiego, będzie opowiadał o losach fikcyjnego oddziału podziemia antykomunistycznego. Początek akcji to rok 1944 na wschodnich kresach Rzeczypospolitej…

03.10.2016Wyklęci

"Artyści" odcinek 1. Strzępka i Demirski mówią jak jest [RECENZJA]

Przed obejrzeniem pierwszego odcinka „Artystów”, serialu wyreżyserowanego przez Monikę Strzępkę i napisanego przez Pawła Demirskiego, można było zadać sobie pytanie, po co w ogóle oglądać serial o teatrze? Ale jak w jednym z wywiadów słusznie zauważyła autorka, takie samo pytanie można zadać odnośnie do seriali o chirurgach czy innych szefach kuchni. Z tą różnicą, że „Artyści” to najprawdziwszy polski serial ostatnich lat, pokazujący Polskę taką jaka jest.

04.09.2016Artyści

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×