"Maria nie żyje". Premiery krótkometrażowych filmów Studia Munka w TVN Fabuła! W programie m.in. etiuda na podstawie opowiadania Weroniki Murek!

Od 8 października, w kolejne piątki, TVN Fabuła pokaże znakomite, obsypane nagrodami filmy krótkometrażowe wyprodukowane przez Studio Munka SFP. Widzowie będą mogli zobaczyć produkcje, zrealizowane przez młodych, zdolnych twórców, w ramach programu "30 minut".

Multimedia

W TVN Fabuła widzowie dostaną wspaniałą okazję by obejrzeć krótkie metraże, stanowiące często debiuty fabularne, utalentowanych filmowców. W październiku i listopadzie stacja wyemituje:

„Chodźmy w noc” w reżyserii Kamili Tarabury

EMISJA: piątek 8 października o godz. 22.30

Opowieść o wycofanej, nastoletniej Krysi, która za namową mamy decyduje się pójść na urodziny koleżanki z klasy. Tam poznaje ekscentryczną Majkę. Zafascynowane sobą dziewczyny postanowią przekroczyć granice konwenansów narzucanych przez rodzinę i społeczeństwo. Co przyniesie ta nagła erupcja nastoletniego buntu?

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY: Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym (2020), Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu krótkometrażowego i wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy „Mołodist” w Kijowie (2021) oraz wyróżnienie dla Agnieszki Rajdy na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie (2021).

Telewizyjna premiera polskiego serialu o lesbijkach, który podbił Internet! Gdzie i kiedy oglądać?Zobacz więcej

„Kamień” w reżyserii Bartosza Kozery

EMISJA: piątek, 15 października, godz. 23.05

To zabawna, potraktowana z czułością i wyczuciem opowieść o wierze i próbie zawłaszczenia cudu. W filmie pierwsze skrzypce po mistrzowsku grają: młodziutka Irena Melcer i doświadczona Katarzyna Herman. W roli papieża partneruje im sam... Krzysztof Materna!

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Korei Południowej (2021), nagrody dla najlepszego filmu i reżysera, za najlepszy scenariusz oraz wyróżnienie specjalne na Gosh! Film Festival w Paryżu (2021), I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” (2021), Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie (2021).

„Marcel” w reżyserii Marcina Mikulskiego

EMISJA: piątek 22 października, godz. 22.20

Tytułowy Marcel to człowiek bez właściwości, postać, której nikt nie zauważa. W windzie ludzie się przy nim całują, w autobusie nikt nie sprawdza jego biletu, w pracy dokumenty omijają biurko Marcela. Wszystko się zmienia, gdy na drodze mężczyzny staje Karolina – niedoszła samobójczyni, której Marcel przypadkowo ratuje życie...

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY: Décalé Prize na Festiwal Kina Europejskiego w Lille (2021), Nagroda Studencka na Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei (2020), Srebrne Grono na Lubuskim Lecie Filmowym (2020), nagroda dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Sopot Film Festival (2020), Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich na WAMA Film Festival (2019), Nagroda Specjalna Jury i Nagroda Filmowej Małopolski w konkursie filmów krótkometrażowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2019), Grand Prix festiwalu „Lato z Muzami” (2019).

OGLĄDAJ! Premiery seriali i programów, na żywo, płatne pakiety TV bez reklam w Player!

„Maria nie żyje” w reżyserii Martyny Majewskiej

EMISJA: 29 października, godz. 22.20

Produkcja inspirowana opowiadaniem Weroniki Murek, finalistki Nagrody Literackiej Nike. Film sytuuje się gdzieś między dramatem a groteską w przemyślanej artystycznie formie, z czarno-białymi zdjęciami i niezwykłą muzyką. W zawieszeniu jest także tytułowa bohaterka. Maria nie żyje, ale żyje. Popełniła samobójstwo, ale przez kilka dni pozostaje w swoim żywym ciele. Nie wiadomo, jak się zabiła, nie pamięta przyczyn własnej śmierci. Obserwuje, jak wygląda świat bez niej. Zagląda do matki, dzwoni do chłopaka, sprawdza jak na jej nieobecność reagują sąsiedzi, nieznajomi, cudotwórcy. Błąka się niczym dusza oderwana od swojego ciała i podążająca w nieznanym kierunku.

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY: Nagroda za krótkometrażowy film fabularny i Nagroda Dziennikarzy na koszalińskim Festiwalu „Młodzi i Film” (2020), Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych na Lubuskim Lecie Filmowym (2021).

„Na jedną noc” w reżyserii Mally Yina

EMISJA: 5 listopada, ok. godz. 22:00-23:00 (po filmie)

Film opowiadający o perypetiach 30-letniego Piotrusia, który jak ognia unika dorosłości i wszystkiego, co z nią związane. Życie wypełnia imprezami i jednonocnymi romansami. Na dziewczyny ma sprawdzoną metodę: żadna nie zostaje do rana. Aż do czasu, kiedy poznaje Wandę. Tej nocy Piotrusiowi wszystko wymknie się spod kontroli. I Wanda. I czas.

„Noamia” w reżyserii Antonio Galdameza

EMISJA: 12 listopada, ok. godz. 22:00-23:00 (po filmie)

To oniryczny kryminał, w którym Warszawa leży nad morzem, a Bartłomiej Topa wciela się w komisarza policji próbującego rozwikłać tajemnicę zabójstwa młodego mężczyzny... Wkrótce okazuje się, że komisarza i ofiarę łączy coś więcej niż tyko śledztwo.

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY: Grand Prix na Solanin Film Festiwal (2021), Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkich na WAMA Film Festival (2020), Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego oraz Nagroda za dźwięk na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie (2020), Nagroda Jury Akademickiego na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych „Kameralne Lato” (2020), Wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym (2020).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×