Marianna Stuhr zachwyca talentem! Młodsza siostra Macieja Stuhra lata temu przeszła poważną operację!

Maciej Stuhr to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Podobne słowa można powiedzieć o jego ojcu, Jerzym, który do dzisiaj jest uważany za jednego z najbardziej cenionych artystów w naszym kraju. Niewielu jednak wie, że Maciej Stuhr ma młodszą i bardzo utalentowaną siostrę! Sprawdźcie, kim jest Marianna Stuhr i czym się zajmuje.

Multimedia

Marianna Stuhr zachwyca talentem! Młodsza siostra Macieja Stuhra lata temu przeszła poważną operację!

Maciej Stuhr to postać, której przedstawiać nie trzeba. Swoją aktorską karierę rozpoczął na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, a role w takich filmach i serialach jak chociażby "Krugerandy", "Fuks", "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota", "Glina", "Belfer" czy "Szadź" zostały zapamiętane na długo.

Tajemnicą nie jest, że Maciej Stuhr wywodzi się z artystycznej rodziny. Jego ojca, Jerzego Stuhra, zna cała Polska, do dzisiaj mając w pamięci takie role, jak ta z "Seksmisji", która jest już kultowa. Za to matka Macieja Stuhra, Barbara Stuhr jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie i skrzypaczką.

Związki seniorów są wymyślone i wyreżyserowane? Monika Zajączkowska bierze w obronę relację Piotra i Anny!Zobacz więcej

Niewiele osób może o tym wiedzieć, ale Maciej Stuhr (rocznik 1975) ma młodszą siostrę! Marianna Stuhr urodziła się w 1982 roku i również jest artystyczną duszą! Jak czytamy w jej biogramie, studia na Wydziale Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczęła w 2001 roku na specjalności Grafika Warsztatowa. Brała udział w międzynarodowych warsztatach graficznych w Wenecji, a także na macierzystej uczelni.

W roku szkolnym 2005/2006 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym czasie również odbyła roczny staż na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod okiem Prof. Rafała Strenta. Rok ten przyniósł jej także kilkukrotne wyróżnienia i nagrody w konkursie Grafika Warszawska oraz nagrodę Rektora Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Warszawskiego Okręgu Związku Artystów Plastyków. Jej prace znalazły się w zbiorach Fondazione Italo-Svedese w Wenecji, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Quadriennale Drzeworytu Polskiego w Olsztynie, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, University of Connecticut w Connecticut, USA, Real Stories Gallery -Fundacja „Arts for Humanity” w Durbanie w RPA.

Córka Andrzeja Gołoty wyrosła na piękną kobietę! Kim jest Aleksandra Gołota? Czym się zajmuje?Zobacz więcej

Marianna Stuhr lata temu miała poważne problemy zdrowotne. Jak informował "Fakt", w wieku 22 lat dowiedziała się, że ma nowotwór! Silny ból pleców, z którym długo się zmagała, okazał się poważną chorobą. Wtedy Marianna Stuhr musiała przejść skomplikowaną operację, po której mogła się nie obudzić! Przed zabiegiem musiała podpisać specjalny dokument, że jest tego świadoma. W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" parę lat temu wyznała:

To była taka bardzo przyspieszona lekcja dorastania dla mnie. Teraz z perspektywy czasu wydaje mi się, że wcześniej wszystko było beztroskie i błogie. Zgoda na operację była taką pierwszą ważną decyzją w moim życiu.

Dodajmy, że Marianna Bończa-Stuhr i Jerzy Stuhr kilka lat temu wydali książkę "Kto tam zerka na Kacperka?".

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×