Marie Fredriksson, wokalistka Roxette nie żyje! Artystka miała 61 lat

Marie Fredriksson, wokalistka szwedzkiej formacji Roxette nie żyje. Artystka zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 r.

Multimedia

Marie Fredriksson ze szwedzkiego duetu muzycznego Roxette nie żyje. Współautorka takich hitów jak: "Sleeping In My Car" czy "How Do You Do" zmarła rano, 9 grudnia w swoim domu. Wokalistka przegrała walkę z chorobą. Od 2002 roku zmagała się z guzem mózg.

Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu - czytamy w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.

Sansa Stark czy Piper Chapman - kto bardziej denerwuje widzów? Oto irytujące bohaterki z seriali!Zobacz więcej

Gun-Marie Fredriksson urodziła się 30 maja 1958 w Össjö. Zespół Roxette założyła z przyjacielem Perem Gessle w 1986 roku. Ich karierę przerwała choroba Fredriksson. W 2002 roku wykryto bowiem u niej guza tylnej części mózgu. Pomimo szybkiego leczenia, wokalistka doznała trwałego uszkodzenia mózgu - paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku. W 2004 wokalistka poinformowała jednak, że jest już zdrowa, a zespół Roxette wrócił do koncertowania.

Choroba jednak o sobie przypomniała. W 2013 roku Fredriksson wydała swój ostatni solowy album zatytułowany "NU". Artystka odeszła zostawiając męża Mikaela Bolyosa oraz dwójkę dzieci: Josefin i Oscara.

Duet Roxette ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów sprzedanych singli. Zespół zdobył wiele złotych i platynowych płyt.

Zobacz galerię

TOP5 seriali Netfliksa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×