"Martyna na krańcu świata". Seria dokumentów Martyny Wojciechowskiej po raz pierwszy w TVN! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Widzowie TVN po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć niezwykłe dokumenty Martyny Wojciechowskiej, które powstały podczas realizacji programu "Kobieta na krańcu świata"! Filmy pojawią się na antenie TVN od 7 stycznia, w każdy poniedziałek o godz. 22:30!

Multimedia

W ciągu dziesięciu lat Martyna Wojciechowska dotarła aż do 50 różnych krajów świata. Ze swoich podróży przywiozła popularne odcinki programu, ale też sześć filmów dokumentalnych. Od 7 stycznia TVN wyemituje je w ramach cyklu "Martyna na krańcu świata". Będą to rozbudowane relacje z podróży do Tanzanii, Mongolii, Boliwii, Pakistanu, Japonii i na Filipiny.

Martyna Wojciechowska emocjonalnie o bohaterkach programu. Która odwiedzi Polskę? [WIDEO]Zobacz więcej

Już 7 stycznia emisja wyjątkowego dokumentu "Ludzie duchy". Podczas realizacji zdjęć do tego filmu, po raz pierwszy splotły się losy Martyny Wojciechowskiej i Kabuli Nkarango. O losach dziewczyny, która choruje na albinizm, usłyszała cała Polska. W Tanzanii powszechnie wierzy się, że przez swoją wyjątkowość albinosi mają magiczną moc. Stają się ofiarami ataków, a z części ich ciał szamani wykonują eliksiry, które mają przynieść szczęście i dobrobyt. Nastoletnia Kabula w wyniku napadu straciła rękę. Po wyjściu ze szpitala, dla bezpieczeństwa, trafiła do specjalnego zamkniętego ośrodka Buhangija. Właśnie tam, cztery lata temu przyjechała Martyna Wojciechowska.

Reportaż o ludziach chorych na bielactwo w Tanzanii pojawił się na antenie TVN w ramach programu "Kobieta na krańcu świata". Ze zrealizowanych wówczas zdjęć powstał także wstrząsający dokument "Ludzie duchy", który zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. Złotą Nimfę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Monte Carlo oraz Gold Plaque na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Został doceniony również Złotym Globem i Nagrodą Specjalną "GLOBAL AWARENESS AWARD" na Światowym Festiwalu Mediów w Hamburgu, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Londynie - IFF 2018: nagrodą w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. Film zapoczątkuje cykl dokumentów "Martyna na krańcach świata" na antenie TVN.

Martyna Wojciechowska i jej adoptowana córka Kabula we wzruszającej rozmowie. Jakie mają plany? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×