Martyna Wojciechowska w krótkich włosach. Tak słynna podróżniczka zmieniała się na przestrzeni lat. Publikujemy archiwalne zdjęcia!

Martyna Wojciechowska to ceniona dziennikarka i doświadczona podróżniczka, która ma na koncie nie lada osiągnięcia. Korona Ziemi, własna lalka Barbie, rajd Sahara-Dakar, złamany kręgosłup i odzyskana sprawność - wiele, jak na tak drobną kobietę! Miłośniczka podróży i motoryzacji pierwsze kroki stawiała jako modelka z licencją rajdowca. Ponad 20 lat temu wyglądała zgoła inaczej! W galerii publikujemy archiwalne zdjęcia Martyny Wojciechowskiej!

Multimedia

Martyna Wojciechowska kiedyś i dziś. Tak się zmieniała słynna podróżniczka

Martyna Wojciechowska, polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka, pisarka i działaczka społeczna przyszła na świat 28 września 1974 r. w Warszawie jako Marta Eliza Wojciechowska. Imię jednak formalnie zmieniła później, o czym poinformowała w styczniu 2019 r. Dziś jest laureatką licznych nagród za działalność dziennikarską, reporterską i społeczną, m.in. Złotej Telekamery, dwóch MediaTorów, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera i Wiktora.

Martyna Wojciechowska pokazała wzruszające zdjęcie z rodzicami. Zobacz więcej

Martyna Wojciechowska w krótkich włosach. Tak kiedyś wyglądała

Martyna Wojciechowska jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się zarówno tym, co robi zawodowo, jak i przemyca nieco życia prywatnego. Ceniona podróżniczka i dziennikarka co jakiś czas wraca wspomnieniami do swoich początków. Tak stało się i tym razem - na profilu na Instagramie zagościło zdjęcie we fryzurze, którą pamiętają najwierniejsi fani! Przy okazji Martyna Wojciechowska zwróciła się do swoich fanów z prośbą o doradzenie w sprawie fryzury.

Martyna Wojciechowska - młodość, początki kariery

Wojciechowska jest jedynaczką, w młodości trenowała gimnastykę artystyczną. Z wykształcenia jest ekonomistką, zaocznie studiowała zarządzanie i marketing, zdobyła także specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 r. obroniła z wyróżnieniem pracę końcową na podyplomowych studiach MBA w Oxford Brooks University. Mając 18 lat rozpoczęła pracę w agencji mody Legenda - na okładce magazynu ("Zwierciadło" - przyp. red.) zadebiutowała w 1997 r. NIedługo później Martyna Wojciechowska zaczęła tworzyć program o motocyklach dla telewizji kablowej ATV. Za rogiem czekała już inna szansa - TVN Turbo, dla którego prowadziła program "Automaniak". Choć dziwić może, że drobna blondynka prowadzi program motoryzacyjny, Wojciechowska doskonale wiedziała, o czym opowiada. W wieku 17 lat uzyskała Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową na pojazdy dwu- i czterokołowe.

Jako gospodyni programów Wojciechowska sprawdziła się, a widzowie ją pokochali i wkrótce ujrzeli w roli prowadzącej program "Dzieciaki z klasą", "Big Brother" i "Studio Złote tarasy".

Zachwycała klasą, urodą i profesjonalizmem. Tych zdjęć mogliście nie widzieć!Zobacz więcej

Martyna Wojciechowska - kariera, osiągnięcia, wyróżnienia

Gdy Martyna Wojciechowska zdobyła szczyt Mount Everestu otrzymała propozycję posady jako redaktor naczelna magazynów "National Geographic Polska" i "National Geographic Traveler". Funkcję objęła w lutym 2007 r., rezygnując ze stanowiska dekadę później. Była także redaktor naczelną polsko-angielskiego miesięcznika dla podróżujących "Kaleidoscope", współpracowała także z z miesięcznikami "Świat Motocykli", "Auto Moto", "Playboy" oraz "Voyage".

Wojciechowska od 2009 r. realizuje program, który najmocniej jest z nią kojarzony - "Kobieta na krańcu świata". Jeden z odcinków programu, poruszający temat dzieci prześladowanych w Tanzanii ze względu na albinizm, został przekształcony na dłuższy film dokumentalny Ludzie Duchy (2015), wyreżyserowany przez Wojciechowską oraz Marka Kłosowicza. Główną bohaterką filmu była nastoletnia Kabula Nkalango Mensaje, która straciła rękę w wyniku napadu na nią przez nieznanych sprawców. Dokument został nagrodzony statuetką w kategorii "Global Awareness" na WorldMediaFestiwal 2016 w Hamburgu, a w 2017 r. otrzymał nagrodę Złotej Nimfy na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo w kategorii "Informacja - dokument na tematy bieżące".

Była gwiazdą TVP, pod jej okiem talent szlifowała Katarzyna Dowbor. Dziś żyje bardzo skromnieZobacz więcej

Martyna Wojciechowska - osiągnięcia, wypadki

W 2002 r. Wojciechowska, będąc w parze z Jarosławem Kazberukiem, wzięła udział w rajdzie Sahara-Dakar, zajmując przedostatnie, 44. miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 62 godzin do zwycięzcy. Ukończyła go jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej. W 2003 r. wzięła również udział w rajdzie Transsyberia, prowadząc na zmianę z Andrzejem Derengowskim przez prawie 14 tysięcy kilometrów. Do mety dojechali 30 września 2003 w Magadanie, stawiając się jako jedyna polska grupa i zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Martyna Wojciechowska ma na koncie inne imponujące osiągnięcie. W sierpniu 2002 r. rozpoczęła projekt zdobycia Korony Ziemi, czyli najwyższych gór każdego z kontynentów. Jest trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie dziewięć szczytów, oraz drugą, która dokonała tego czynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera. Jest również jedyną Polką, która posiada własną lalkę Barbie. Została uhonorowana lalką Barbie Shero 6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Umierali, zmartwychwstawali i knuli intrygi. Tak się zmieniali w prawdziwym życiuZobacz więcej

Jej życie nie było jednak usłane jedynie różami. Doświadczyła również tragedii - w 2004 r., podczas nagrań do serii "Misja Martyna" na Islandii, uległa wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jej przyjaciel oraz operator Rafał Łukaszewicz, a ona sama złamała kręgosłup. Nie poddała się i dziś porusza się samodzielnie. W 2017 r., pod koniec kwietnia została wraz z ekipą "Kobiety na krańcu świata" zatrzymana w północno-zachodnim Pakistanie (przy granicy z Afganistanem) przez tamtejsze wojsko z wywiadem Inter-Services Intelligence.

Martyna Wojciechowska: życie prywatne

W swoim życiu Wojciechowska była kilkukrotnie zaręczona, a przed ślubem wzbraniała się dwukrotnie. Związana była z Leszkiem Czarneckim i Jerzym Błaszczykiem, z którym ma córkę Marię (ur. 17 kwietnia 2008). Do skutku doszedł dopiero trzeci ślub - 16 października 2020 wyszła za Przemysława Kossakowskiego. Niestety, relacja niedługo później się rozpadła - 15 lipca 2021 poinformowała media o rozstaniu.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Taka prawda (gość)

    A skończyła jako kobieta lekkich obyczajów..

    05.08.2022 13:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×