"MasterChef 8" odcinek 6. Mistrz włoskiej pasty, Marcello Zaccaria gościem specjalnym! Odpadł Adrian Adamczyk!

W tym odcinku gościem był Marcello Zaccaria. Wybitny szef kuchni poprowadził masterclass z przygotowywania włoskich past. Niestety, jedna osoba musiała pożegnać się z kuchnią MasterChefa. Sprawdź, co wydarzyło się w 6. odcinku 8. edycji "MasterChefa"!

Multimedia

"Masterchef 8" odcinek 6. - co się wydarzyło?

Na początku tego odcinka uczestnicy dowiedzieli się, że półfinał ósmej edycji programu odbędzie się w Meksyku. Pod tajemniczymi skrzynkami w meksykańskich barwach znaleźli produkty typowe dla tamtejszej kuchni. Po godzinie jurorzy spróbowali m.in. meksykańskie tortille z guacamole, mięsem wołowym, kukurydzą i czerwoną cebulą, mięsne pulpety z plackami kukurydzianymi i popcornem, meksykańskie ravioli z farszem z mięsa wołowego oraz burrito z kurczakiem chipotle z salsą z pomidorów i gotowaną kukurydzą. Ania Starmach i Michel Moran wyróżnili po tej konkurencji Marlenę, Grześka i Magdę. Najlepsze danie przygotował Grzesiek.

Laureaci poprzednich edycji w jury i wymagający test smaku! Kto odpadł?Zobacz więcej

Pojawienie się Marcello Zaccarii - wybitnego włoskiego szefa kuchni, było prawdziwą niespodzianką dla uczestników. Wszyscy najpierw obserwowali mistrza przy pracy, a następnie musieli nie tylko odtworzyć jeden z jego przepisów (makaron z pesto alla Genovese, carbonarę lub makaron z oliwkami i małżami), lecz także przygotować własne danie z makaronem. Ten, kto poradził sobie najsłabiej, musiał pożegnać się z programem i stracił szansę na wyjazd do Meksyku.

Trójka wyróżnionych z poprzedniej konkurencji była zwolniona z wykonywania zadania od szefa Marcello. Pozostali przygotowali m.in. makaron bavette z pesto alla Genovese, apaghetti z krewetkami, makaron bavette z mulami oraz makaron fusilli z owocami morza. - To było dla mnie piękne doświadczenie i wielka niespodzianka, że poza granicami Włoch mogłem odnaleźć tak dobrze przygotowane włoskie dania - powiedział na koniec Zaccaria. Ktoś jednak musiał pożegnać się z programem.

W 6. odcinku "MasterChefa 8" odpadł Adrian Adamczyk!

Lara Gessler i Tadeusz Müller doprowadzili Magdę Gessler do łez! "Coraz bardziej za nimi tęsknię"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×