"MasterChef Junior" 17.04.2016, odcinek 9. Najpyszniejsze steki z tuńczyka i ptysiowe wieże! Sprawdź, kto przeszedł do finału!

Zuzia, Karol, Kuba i Natalia - ta czwórka młodych kucharzy walczyła dziś o wejście do finału 1 edycji „Masterchef junior”. Komu się to udało? Sprawdźcie, co działo się w 9. odcinku programu.

Multimedia

Bohaterem pierwszej konkurencji był ogromny tuńczyk! Warto zaznaczyć, że to zadanie było podzielone na 3 etapy. Najpierw Michel i Mateusz oprawili rybę, a mali kucharze musieli wykroić 5 idealnych steków ważących dokładnie 180 gramów, oczywiście bez użycia wagi! Mieli na to 10 minut. Komu udała się ta sztuka? Natalii udało się wykroić zaledwie dwa idealnie wymierzone kawałki ryby. Kuba okazał się bardzo hojnym restauratorem, bo większość jego steków miała około 250 gram! Jurorzy zaliczyli mu tylko jeden kawałek. Karol przygotował 3 idealne steki, natomiast Zuzi nie udało się zaliczyć żadnego steka, dlatego nie mogła brać udziału w kolejnym etapie tej konkurencji.

Drugi etap - tatar z tuńczyka, na którego przygotowanie młodzi kucharze dostali 20 minut. Natalia miała problemy z otwarciem sosu sojowego, ale dobrym kolegą okazał się Kuba, który pożyczył jej swoją, otwartą już butelkę. Przygotowania trwały pełną parą. Komu udało się przygotować najlepszego tatara? W tym zadaniu najlepiej poradzili sobie Natalia i Kuba, a Karol musiał dołączyć do siedzącej na widowni Natalii.

CZYTAJ TAKŻE:

"MASTERCHEF JUNIOR". GOTOWANIE W RESTAURACJI I STARCIE Z KUCHNIĄ FRANCUSKĄ [ZDJĘCIA]
"MASTERCHEF JUNIOR". MICHEL MORAN ZDRADZA KULISY POWSTAWANIA PROGRAMU [GALERIA]

Ostatnim etapem konkurencji z tuńczykiem było przygotowanie najpyszniejszego steka. Na wykonanie tego zadania Natalia i Kuba dostali 45 minut. Stawka była wysoka, bo kucharz, który zrobi najsmaczniejsze danie, miał od razu trafić do finału! Kuba zdecydował się usmażyć rybę na oleju sezamowym, Natalia postawiła na owocowe dodatki. Który stek okazał się najlepszy? Głosami jury, pierwszym finalistą "Masterchef junior" została Natalia! Pozostała trójka musiała wykazać się swoimi cukierniczymi zdolnościami.

Zadaniem wartym finału "Masterchefa Juniora" było przygotowanie klasycznego francuskiego tortu składającego się z piramidy ptysiów, na którego wykonanie kucharze dostali aż 120 minut! Już po pierwszych minutach, na prowadzenie wyszedł Karol, który najszybciej przygotował ptysiowy krem. Reszta dzielnie walczyła z masą, która nie chciała im zgęstnieć. Ostatecznie i Karol wpadł w spore tarapaty, bo nie radził sobie z przygotowaniem karmelu. Ostatni etap - ozdabianie ptysiowej wieży i oczekiwanie na werdykt! Tort, który zapewnił miejsce w finale, przygotował Kuba i to on dołączył do Natalii!

Z "MasterChef Junior" odpadli Karol i Zuzia, a do finału przeszli Natalia i Kuba!

Komentarze

Skomentuj
  • SzXZCzaaw (gość)

    Normalnie ?

    30.04.2016 13:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×