"MasterChef" sezon 7. odcinek 10. Nietypowe desery i rozbiór półtuszy! Wojtek Kasprowicz odpadł z programu! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Walka o tytuł "MasterChefa" jest zacięta. W 10. odcinku kulinarnego show TVN jurorzy przygotowali dla uczestników tajemnicze zadanie. Kucharze spotkali się też z rzeźnikiem, który miał nauczyć ich prawidłowego sposobu rozbioru półtuszy wieprzowej. Jak wyszło? Sprawdźcie, co wydarzyło się w programie!

Multimedia

"MasterChef" sezon 7. odcinek 10. - co się wydarzyło?

Kucharze walczą nie tylko o wejście do finału i tytuł "MasterChefa". Najlepsi pojadą też do Singapuru. Pierwsze zadanie było niezwykle tajemnicze. Na zawodników czekały przeróżne składniki – awokado, gorgonzola, ziarna maku i kasztany. Kucharze na bazie tych składników musieli przygotować aż trzy, różne desery. Mus, beza i kruche ciasto - to typy deserów, które miały powstać z wybranych przez jury składników.

Lorek, jako zwycięzca poprzedniego odcinka wybrał dla siebie czekoladę. Mateusz wylosował mak. Ewa tahini, czyli pastę na bazie nasion sezamu, Krzysztof musiał zmierzyć się z awokado, Martyna wylosowała kawę, Wojtek trafił na pistację, a Ola na kasztany. Na przygotowanie deserów uczestnicy dostali 90 minut.

Wymagający Robert Makłowicz i imponujące trzy gwiazdki Michelin. Kto odpadł z programu? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Praca nad wybornymi deserami była dla niektórych gorzką przyjemnością. Martyna i Wojtek nie przepadają za słodkościami. Dziewczyna postanowiła jednak zaryzykować i podać deser kawowy połączoną z... burakiem. Magda Gessler początkowo nie podzielała jej entuzjazmu, ale w końcu doceniła uczestniczkę za odwagę. Podczas degustacji jurorka przyznała: -Deser bardzo kreatywny. Zrobiłaś mi wielką przyjemność.

Ewa nie potrafiła się odnaleźć w spiżarni. Na poszukiwania odpowiednich składników straciła sporo czasu. Inspiracji w śpiżarni szukał także Lorek, który wybrał dla siebie - teoretycznie - najłatwiejszy składnik.

Ulubienica widzów zdradza kociakom swoje tajemnice! Zobacz, jak doi krowę!Zobacz więcej

Najlepiej w tej konkurencji poradzili sobie: Martyna i Krzysiek. Na balkon trafił jednak tylko Krzysiek. Pozostali przystąpili do kolejnej konkurencji. Na początku spotkali się z profesjonalnym rzeźnikiem, który zaprezentował im prawidłowy sposób rozbioru półtuszy wieprzowej. Uczestnicy w parach: Martyna z Wojtkiem, Lorek z Ewą, a Ola z Mateuszem musieli w ciągu 40 minut wykroić z półtuszy idealny schab, boczek czy golonkę.

Po tej konkurencji Ewa i Lorek mogli udać się na balkon. W dogrywce kucharze musieli zmierzyć się z wieprzowiną.

Z PROGRAMU "MASTERCHEF" ODPADŁ WOJTEK KASPROWICZ!

Zobacz galerię

FILM //get.x-link.pl/a9c6cb05-f62c-c63f-e087-c52a5a9a9d7e,7ee513a6-13a3-74e4-6852-ec282c49792c,embed.html

Źródło: TVN/-news

Komentarze

Skomentuj
  • Kalina (gość)

    Szkoda, że nie pokazujecie odcinków :(

    12.11.2018 20:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×