Materiał informacyjny BBC Earth

Przeczytaj także:

"Maja w ogrodzie". Bajkowy ogród Olgi i Piotra Mikołajczyków w Karlinie

To ogród, z którego nie chce się wychodzić. Otoczony drzewami, ze stawem, letnią kuchnią i grillem, strefą wypoczynku, a przede wszystkim zielony przez cały rok. Tu odpoczywają Olga i Piotr Mikołajczykowie z Karlina, którzy na co dzień zajmują się urządzaniem ogrodów zawodowo. Ich ogród, a także ogrody, które zaprojektowali dla klientów, pokazywała w swoim programie Maja Popielarska z TVN.

24.05.2021Maja w ogrodzie

"Kolorowy wiatr" w wykonaniu Zalewskiego i Smolika. Zobacz eko manifest artystów i BBC Earth

Z okazji premiery nowej serii przyrodniczej „Planeta doskonała” BBC Earth wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i Smolikiem postanowili tchnąć nową energię w kultowy utwór, który dla wielu z nas był pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze. Nowa aranżacja utworu „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas” w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii mają przypominać o nietracącym na aktualności przesłaniu, że nasz unikalny świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii.

02.02.2021Planeta doskonała

"Niezwykłe wyspy tropikalne". Trzy wyspy, trzy światy, to samo zagrożenie. Czy ocalimy rajskie piękno?

Trzy wyjątkowe wyspy: Madagaskar, Borneo, Hawaje. Każda stanowi zamknięty ekosystem, odcięty od lądu, bogaty w niezwykłe gatunki i niesamowitą kulturę. Wyspy te są jednymi z najbardziej podatnych na zmiany klimatu miejsc na Ziemi i stanowią swoisty wyznacznik stanu zdrowia naszej planety. Zobaczcie serię BBC Earth "Niezwykłe wyspy tropikalne", która wnikliwie bada przyrodę, historię i kulturę tych wyjątkowych miejsc.

13.01.2020Niezwykłe wyspy tropikalne

„Siedem światów, jedna planeta”. Marcin Dorociński, Aleksander Doba i Orina Krajewska o miłości do planety

Siedem ważnych głosów, siedem rożnych spojrzeń na świat, jedna miłość. Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy – Our Little Adventures i Razem Taniej w klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o swoim zachwycie wobec piękna i różnorodności Ziemi, które możemy bezpowrotnie stracić, jeśli nie nauczymy się szacunku i życia w zgodzie z naturą.

28.10.2019Siedem światów jedna planeta

"Planety". Zapierającą dech w piersiach podróż po Układzie Słonecznym i James May w skafandrze kosmonauty! Kiedy premiera?

Znany z programu BBC "Cuda wszechświata" profesor Brian Cox zaprasza na swój nowy program, w którym przy pomocy niesamowitych efektów wizualnych opowiada fascynującą historię powstania naszego Układu Słonecznego. A ponieważ 50 lat temu Neil Armstrong zabrał ludzkość na Księżyc, BBC Earth zabiera nas w kosmos z cyklem programów - w jednym z nich znany z "Top Gear" James May wkłada kosmiczny skafander i odkrywa historie tych, którzy wylądowali na Księżycu!

07.06.2019Planety

"Ogrodowi". Codzienny poradnik ogrodniczy Dwójki

15 kwietnia o godz. 7:30 w TVP2, tuż przed „Pytaniem na śniadanie” zadebiutował nowy codzienny poradnik ogrodniczy – „Ogrodowi”. Gospodarzem programu będzie Tomasz Kok, twórca najpopularniejszego w Polsce bloga ogrodniczego „Ogrodnik Tomek”. Codzienny program dostarczy świeżą dawkę praktycznych porad, inspirujących pomysłów na ogród, balkon czy zielone wnętrze, przybliży tajniki hodowli oraz pielęgnacji zarówno popularnych, jak i mniej znanych roślin, pomoże też stworzyć z nich przytulny zakątek.

15.04.2019Ogrodowi

"Dynastie". Nowa produkcja BBC wkrótce w Polsce! Sir David Attenborough w ekscytującej opowieści o świecie zwierząt! [ZDJĘCIA+ZWIASTUN]

Nowy serial BBC "Dynastie" to historie pięciu wyjątkowych, ale również zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. O ich życiu i dramatycznych często losach wciągająco - jak zwykle - opowiada sir David Attenborough. Zobacz, jak bardzo ludzkie w swoim zachowaniu są zwierzęta, walcząc między sobą o władzę, ale także okazując sobie czułość w relacjach rodzinnych.

15.11.2018Dynastie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×