"Matka brata mojego syna" Juliusza Machulskiego w Teatrze Telewizji

20 maja o godz. 20.20 TVP1 pokaże nowy spektakl Teatru Telewizji "Matka brata mojego syna" autorstwa i w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Multimedia

W sztuce zobaczymy m.in. Mariana Opanię, Martę Lipińską, Katarzynę Herman i debiutującego w Teatrze TV - Macieja Musiała.

Juliusz Machulski nadał swojemu najnowszemu utworowi podtytuł - "familijna czarna komedia w dwóch aktach". Akcja sztuki dzieje się w luksusowym szpitalu, do którego z podejrzeniem zawału trafia w dniu swoich 70. urodzin autor poczytnych powieści - Wincenty Laskus. W trakcie rodzinnych rozmów, mających przekonać rekonwalescenta, że nic poważnego mu nie dolega, na jaw wychodzą szczegóły dotyczące relacji w rodzinie Laskusów, a także skrywana skrzętnie przez Wincentego tajemnica dotycząca stanu jego serca… nie mająca nic wspólnego z medycyną. To prowokuje bohaterów do zerwania masek, za jakimi od dawna się chowają i pokazania jacy są naprawdę, co ich łączy, co jest dla nich najważniejsze i co stanowi o sile ich rodziny.

Zdjęcia do spektaklu, które zrealizował Witold Adamek, odbywały się w hali produkcyjnej TVP od 5 do 11 lutego. Sztuka powstała na zamówienie Centrum Komedii przy Teatrze Powszechnym w Łodzi.

"Matka brata mojego syna" już 20. maja o godz. 20:20 w TVP1.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×