"Matki, żony i kochanki". Aniela Świderska nie żyje. Aktorka miała 95 lat, była wdową po Bronisławie Pawliku

Nie żyje Aniela Świderska - aktorka teatralna, filmowa i serialowa, znana m.in. z serialu "Matki, żony i kochanki". Miała 95 lat, była wdową po Bronisławie Pawliku.

Multimedia

Aniela Świderska nie żyje

Informację o śmierci Anieli Świderskiej przekazało Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim na swoim profilu w mediach społecznościowych. Aktorka teatralna, filmowa oraz serialowa zmarła w wieku 95 lat. Była wdową po Bronisławie Pawliku.

W wieku 96 lat zmarła Aniela Świderska, aktorka i wdowa po Bronisławie Pawliku oraz siostra Jana Świderskiego. W filmie (podobnie jak w telewizji czy radio) grała sporadycznie, ale w jej filmografii znajdują się takie pozycje jak: "Nieznany", "Przygody psa Cywila", "Lalka", "Układ krążenia", "Śmierć Johna L", "Żegnaj Rockefeller", "Kuchnia polska" i "Matki, żony i kochanki". W teatrze natomiast grała dużo występując na najważniejszych scenach w Polsce W latach 1946-49 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, w latach 1949-52 w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Od 1952 aktorka teatrów warszawskich: Narodowego (1952-57), Ateneum (1957/58), Polskiego (1958-74) i Powszechnego (1974-91). Na zdjęciu z mężem na scenie Teatru Powszechnego.

Aniela Świderska urodziła się 29 lipca 1925 roku. Jej teatralny debiut odbył się w 1946 roku w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Widzom telewizyjnym dała się zapamiętać m.in. jako matka Cezarego (Leon Charewicz) w serialu "Matki, żony i kochanki". Pogrzeb aktorki odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2021 roku o godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach Starych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×