"Matki, żony i kochanki". Elżbieta Zającówna była gwiazdą polskich filmów i seriali. Zobaczcie, jak się zmieniała!

Elżbieta Zającówna w latach 80. i 90. XX wieku przez wielu była nazywana jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Serial "Matki, żony i kochanki" tylko ugruntował jej pozycję ikony seksu, ale kilka lat później aktorka usunęła się w cień. Co się stało? Jak teraz wygląda Elżbieta Zającówna? Sprawdźcie!

Multimedia

Elżbieta Zającówna była gwiazdą polskich filmów i seriali. Jak się zmieniła?

Elżbieta Zającówna to postać, której fanom polskich produkcji z lat 80. i 90. XX wieku przedstawiać nie trzeba. Urodzona w 1958 roku aktorka nie planowała zostać aktorką, jednak choroba Von Willebrand przerwała jej marzenia o byciu sportsmenką.

Wtedy narodził się pomysł na aktorstwo. W 1981 roku Zającówna ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie, a rok wcześniej zadebiutowała na deskach teatru; zagrała w musicalu "Cabaretro" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego na scenie Teatru Na Targówku w Warszawie.

Już 1981 rok był dla niej szczęśliwy, ponieważ miała okazję zagrać w słynnym "Vabanku", rok później pojawiła się w serialu "The Wall", a 1983 rok przyniósł "Seksmisję" oraz "Nadzór". W 1984 roku zagrała w filmie "Vabank II, czyli riposta", słynnym filmie Piotra Szulkina "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" oraz w serialu "07, zgłoś się". Rok później pojawiła się w kultowym "C.K. Dezerterzy", a lata 90. otworzyła kolejną współpracą z Juliuszem Machulskim, który zaprosił ją do filmu "V.I.P.".

Piotr Hubert Langfort wpadł w oko Walentynie Kozioł? Doskonale bawili się na weselu Władysława Balickiego!Zobacz więcej

Jednak wybuch popularności nastąpił dopiero w 1995 roku, gdy Juliusz Machulski zrealizował kultowe "Matki, żony i kochanki", gdzie Elżbieta Zającówna wcielała się w postać pięknej Hanki. W kolejnych latach Zającówna pojawiała się w kolejnych produkcjach, jednak żadna z tych ról nie odbiła się takim echem jak ta z serialu Machulskiego. Później Elżbieta Zającówna zniknęła z showbiznesu i poświęciła się rodzinie.

Zającówna wróciła na moment w 2017 roku, gdy zagrała w jednym z odcinków "Na dobre i na złe". W tym roku ponownie mogliśmy oglądać ją w produkcji Juliusza Machulskiego - serialu "Mały zgon", a na swoją premierę czeka komedia "Szczęścia chodzą parami", gdzie aktorka również znalazła się w obsadzie. Jakiś czas temu o kolejnym projekcie z udziałem Elżbiety Zającówny poinformowała Monika Zamachowska.

Zobaczcie, jak teraz wygląda Elżbieta Zającówna! Jak się zmieniała?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Malgorzata (gość)

  Pani Elżbieta uśmiech jak zawsze ząbki aż miło patrzeć figura ja za młodych lat niech się pani nie zmienia nigdy .

  08.06.2022 18:47
 • Figa (gość)

  Jest piękną panią. Czyżby autor nie widział nigdy zadbanej kobiety?!

  18.12.2021 12:35
 • Ja (gość)

  Piękna, jak zawsze

  22.12.2020 01:34
 • Certa (gość)

  https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/choroba-von-willebranda-przyczyny-objawy-i-leczenie-aa-u8yY-hbQW-3gz6.html

  21.12.2020 08:34
 • Tomek (gość)

  Jak się zmieniła ? Wcale się nie zmieniła ! Brawo, Pani Elżbieto, czekamy na nowe role !

  21.12.2020 07:33
 • Mario (gość)

  Kto umieścił pod zdjęciami podpis "Elżbieta Zajączkowska"?! Zającówna powinna Was pozwać.

  21.12.2020 06:39
 • Wędkarz (gość)

  Cudenko piękność jak zawsze pozdrawiam i życzę zdrówka.

  20.12.2020 14:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×