"Maverick". Imponująca obsada i humor na Dzikim Zachodzie [RECENZJA]

Na przełomie lat 50. i 60. święcił triumfy "Maverick" - westernowy serial doprawiony sporą dawką humoru.

Multimedia

NASZA OCENA: 9/10

Tytułową rolę przystojnego cwaniaka i znakomitego pokerzysty grał James Garner. Niespełna 40 lat po premierze tytuł i bohatera postanowił reaktywować Richard Donner, hollywoodzki mistrz komedii sensacyjnej i nie tylko (w końcu drzwi do wielkiej kariery otworzyły mu "Omen" i "Superman").

Przystojny Bret Maverick, znany pokerzysta, cwaniak i szuler osiągnął już właściwie wszystko na Dzikim Zachodzie. Teraz jego celem jest wygranie słynnego turnieju pokerowego urządzanego co roku na statku należącym do komandora Duvalla. Jest o co walczyć - zwycięzca zgarnia pulę pół miliona dolarów! Ale by wziąć udział w tym turnieju, trzeba uiścić wpisowe w wysokości 25 tys. dolarów. Maverick musi więc najpierw odwiedzić wszystkich, którzy są mu winni pieniądze i wyegzekwować spłatę długów. A potem zmierzyć się z grupą rasowych graczy i kanciarzy wśród których znajdują się m.in. szeryf Zane Foster  i urodziwa Annabell Bransford.

Obsada "Mavericka" jest imponująca: w tytułowej roli Mel Gibson, a obok Jodie Foster, James Garner (tak, tak - główny bohater z pierwotnego "Mavericka") i niezapomniany James Coburn. Zabawa jest sympatyczna i nie pozbawiona różnych smaczków filmowych. Np. jednym z napadających na bank jest Danny Gloger, partner Gibsona z "Zabójczej broni", również reżyserowanej przez Donnera. Gdy stają naprzeciw siebie, przez moment mierzą się wzrokiem "Czy ja cię znam?". W tle brzmi muzyka z "Zabójczej broni", aktorzy potem kręcą głowami "Nie, jednak nie wiem kim jesteś"…

A propos muzyki:  w "Mavericku" pojawia się kilka gwiazd country: m.in. Waylon Jennings i Kathy Mattea, Carlene Carter, czy Vince Gill.

Piotr Radecki

Western komediowy USA 1994, reż. Richard Donner

"Maverick" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×