Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław [TRANSMISJA TV NA ŻYWO]

Redakcja Telemagazyn
Tomasz Hołod
Tomasz Hołod Tomasz Hołod
W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 16. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej zagra ze Śląskiem Wrocław. Mecz Legii ze Śląskiem w sobotę od godziny 18.00 pokaże CANAL+ Sport.

W środę piłkarze warszawskiej Legii w rewanżowym ćwierćfinale Pucharu Polski pokonali Chojniczankę 4:1 i awansowali do półfinału tych rozgrywek. Gospodarze zagrali bez kilku pierwszoplanowych postaci, ale mimo to pierwszoligowiec nie był dla Legii zbyt wymagającym rywalem. Dobrą informacją dla warszawian jest fakt, że w pucharowym spotkaniu po długiej kontuzji do gry w pierwszym zespole wrócił Michał Żyro (ostatni mecz zagrał 6 sierpnia).

Legia w lidze próbuje zmniejszyć przewagę do liderującego Piasta, dlatego w starciu ze Śląskiem nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Wrocławianie w rewanżowym ćwierćfinale krajowego pucharu wystąpią w grudniu, dlatego dopiero w sobotę zagrają pierwsze spotkanie po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą na mecze reprezentacji. Trzeba przyznać, że niewiele atutów stoi po ich stronie. Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego ostatnie zwycięstwo odnieśli 12 września w spotkaniu z Jagiellonią. Po serii nieudanych spotkań (dwa punkty w siedmiu meczach) spadli na czternaste miejsce i mają bardzo niewielką przewagę nad strefa spadkową.

Spotkanie Legii ze Śląskiem skomentują Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski. Najważniejsze wydarzenia piątkowych i sobotnich spotkań przedstawi Rafał Dębiński w magazynie „Liga+” w CANAL+ SPORT w sobotę o 20:00. W niedzielę Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski spotkają się ze swoimi gośćmi we wspomnianym magazynie „Liga+ Extra. W poniedziałkowym programie „Ekstraklasa po godzinach” (nSport+, 20:00) Krzysztof Marciniak i Piotr Świerczewski podsumują 16. kolejkę.