"Media bez wyboru". TVN i Polsat nie nadają! Dlaczego? Co się stało? Jest oficjalny komunikat! [ZMIANY W PROGRAMIE TV]

Włączyliście właśnie wasze telewizory i zdziwiło was, że kanały grupy TVN Discovery oraz grupy Polsat nie nadają, a wy zamiast tego oglądacie czarną planszę z napisem "Tu miał być Twój ulubiony program"? Sprawdźcie o co chodzi!

Multimedia

Dwie największe polskie stacje komercyjne, czyli TVN Discovery oraz Polsat włączyły się do akcji "Media bez wyboru". Celem akcji jest sprzeciw wobec planowanego podatku od wpływów reklamowych. W związku z tym na pierwszych stronach prywatnych dzienników będzie można dzisiaj przeczytać list otwarty do władz i liderów politycznych, a niektóre portale internetowe zawiesiły dzisiaj swoją działalność, publikując jedynie treść listu otwartego.

O godzinie 4:00 sygnał swoich stacji wyłączyło TVN Discovery, a na ekranie pojawiła się plansza z napisem Tu miał być Twój ulubiony program oraz przeprosiny skierowane w stronę widzów oraz reklamodawców. Godzinę później na podobnych ruch zdecydowała się stacja Polsat, która wyłączyła sygnał swoich stacji.

Do akcji włączyły się wszystkie największe prywatne media w Polsce, w tym wydawca serwisu Telemagazyn, Polska Press Grupa.

Barbara Kurdej-Szatan, Martyna Wojciechowska, Filip Chajzer i inne gwiazdy wspierają protest mediówZobacz więcej

W treści listu otwartego czytamy:

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Wprowadzenie go będzie oznaczać:
osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.
Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.
Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.
Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.
Sygnatariusze listu:
Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
Agora S.A.
AMS S.A.
Bonnier Business
Burda Media Polska
Canal+
Dziennik Trybuna
Dziennik Wschodni
Edipresse Polska
Eleven Sports Network sp. z o.o.
Gazeta Radomszczańska
Gazeta Żoliborza
Green Content Sp. z o.o.
Gremi Media S.A.
Grupa Eurozet
Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o.
Grupa RMF
Grupa Wirtualna Polska
Grupa ZPR
Helios S.A.
Infor Biznes
Kino Polska TV S.A.
Lemon Records sp. z o.o.
Marshal Academy
Music TV sp. z o.o.
Muzo.fm sp. z o.o.
naTemat.pl
OKO.press
Polityka
Polska Press Grupa
Ringier Axel Springer Polska
STAVKA Sp. z o.o.
Superstacja sp. z o.o.
Telewizja Polsat sp. z o.o.
Telewizja Puls Sp. z o.o.
Telewizja Regionalna TVT
TIME S.A.
TV Spektrum sp. z o.o.
TVN S.A.
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
Tygodnik Powszechny
Wydawnictwo Bauer
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
Wydawnictwo Magraf
Wydawnictwo Nowiny
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

Jak długo kanały należące do TVN Discovery i Polsat nie będą nadawać? Wiele wskazuje na to, że protest potrwa 24 godziny, jednak ani TVN, ani Polsat, nigdzie nie udzieliły pełnej odpowiedzi na to pytanie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Alvin Seville (gość)

  Chciałbym żeby wszystkie kanały Grupy TVN Warner Bros Discovery zawiesiły na 2 miesiące emisję swoich kanałów

  23.09.2022 16:57
 • były telewidz (gość)

  bezmozgi - ale nastraszyli - raptem 20 filmow od 2 lat dookoła wojtek - 6 seriali ze starymi nowosciami - nawet bloki reklamowe wciaz te same tyle ze juz po 5 razy wyswietlane i popatrzcie Panstwo -przestana nadawac HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA NO bezmozgi

  03.05.2021 15:14
 • Wyniki głosowania (gość)

  100% za pokojem 0% za wojną

  06.04.2021 22:46
 • Wyniki głosowania (gość)

  99% za prywatyzacją, 1% za nacjonalizacją

  06.04.2021 22:44
 • Śpiewanie i nucenie ASMR (gość)

  A może by tak kiedyś na wszystkich stacjach telewizyjnych prywatnych (oprócz TVP) puścić czarną planszę o następującej treści: Z przyczyn niewiadomych, wszystkie media niezależne zawieszają nadawanie swoich stacji telewizyjnych do odwołania. Przepraszamy,kiedyś do was wrócimy". I co wy na to? Żeby tak nadawać np. przez miesiąc? Albo pół roku co wy na to?

  06.04.2021 22:42
 • Ferdek Kiepski (gość)

  Właśnie dlatego nie oglądam TVP!!!!

  06.04.2021 22:38
 • Marian Paździoch (gość)

  Nie wiem. Może..... Jak Duda znów dojdzie do władzy i będą próbowali odebrać pieniądze z podatków reklamowych to może powtórzą

  06.04.2021 22:37
 • Babka Kiepska (gość)

  Może to kiedyś powtórzą....za rok, za dwa lata.....

  06.04.2021 22:36
 • Edwin (gość)

  Po niech wlezie pod spódnice k...... merkel...

  17.02.2021 20:01
 • Edwin (gość)

  Precz z tvn atusk ijegocioty pojdą do pierdla

  17.02.2021 19:49
 • Edwin (gość)

  Liberałowie i tvn to jest zbrodnia mój tel 48 504 161 uwolnijmy się od żydo-komuny

  17.02.2021 18:50
 • Rucia (gość)

  Nie nadawali jeden dzień, żeby tak można wyłączyć na zawsze te platformę

  14.02.2021 10:47
 • Zenon (gość)

  Doszło do totalnych absurdów, operatorzy powinni płacić widzom za oglądanie tego reklamowego syfu, nie odwrotnie. System logiki i wartości poległ.

  13.02.2021 11:30
 • rekin (gość)

  nie mam nic do pedalów bo byli, są i będą. Kiedyś dla nich to była ich intymna tajemnica, obecnie nie kryją się z tym. wnuczka widziała na mieście protest tęczowych, pytało co to za ludzie ładnie wyglądają, odpowiedziałem że to są tacy co kochają inaczej (wnuczka 9 lat) słyszał to stojący obok mnie facet i dodał że to są czyściciele kanalizy. Dla mnie jest lepiej jak się odznaczają , wiem wtedy żeby na ulicy iść za nim - bezpieczniej dla mnie.

  12.02.2021 18:24
 • rekin (gość)

  kogo zapraszają te stacje ? skompromitowanych polityków, ubek-ów i pedałów. I to ma być mój ulubiony kanał ?

  12.02.2021 18:16
 • Egon (gość)

  Ci co tak protestują to media koszerne im wszystko wolno ,- niech spadają ,a gdzie wasze krytyczne wiadomości o sprawowaniu władzy przez Rafała Trzaskowskiego kompletny Nuul.

  12.02.2021 18:10
 • rekin (gość)

  totalne gówniarstwo protest na jeden dzień ? kogo tym zastraszyli ? co to miało być ? albo/albo dziecinada i gówniarze. Myślałem że już na stałe zaprzestali. Na czarnej planszy był bezczelny napis że nie zobaczę "mojego ulubionego programu". Niech taki numer zrobią w Niemczech.??!!!

  12.02.2021 17:58
 • Elektron (gość)

  Płacić nie dyskutowac

  12.02.2021 09:31
 • Elektron (gość)

  Płacić nie dyskutowac

  12.02.2021 09:28
 • Piotr (gość)

  O jakiego kaczora chodzi? O kaczora Donalda napewno .

  12.02.2021 04:54
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×