"Media bez wyboru". TVN i Polsat nie nadają! Dlaczego? Co się stało? Jest oficjalny komunikat! [ZMIANY W PROGRAMIE TV]

Włączyliście właśnie wasze telewizory i zdziwiło was, że kanały grupy TVN Discovery oraz grupy Polsat nie nadają, a wy zamiast tego oglądacie czarną planszę z napisem "Tu miał być Twój ulubiony program"? Sprawdźcie o co chodzi!

Multimedia

Dwie największe polskie stacje komercyjne, czyli TVN Discovery oraz Polsat włączyły się do akcji "Media bez wyboru". Celem akcji jest sprzeciw wobec planowanego podatku od wpływów reklamowych. W związku z tym na pierwszych stronach prywatnych dzienników będzie można dzisiaj przeczytać list otwarty do władz i liderów politycznych, a niektóre portale internetowe zawiesiły dzisiaj swoją działalność, publikując jedynie treść listu otwartego.

O godzinie 4:00 sygnał swoich stacji wyłączyło TVN Discovery, a na ekranie pojawiła się plansza z napisem Tu miał być Twój ulubiony program oraz przeprosiny skierowane w stronę widzów oraz reklamodawców. Godzinę później na podobnych ruch zdecydowała się stacja Polsat, która wyłączyła sygnał swoich stacji.

Do akcji włączyły się wszystkie największe prywatne media w Polsce, w tym wydawca serwisu Telemagazyn, Polska Press Grupa.

Barbara Kurdej-Szatan, Martyna Wojciechowska, Filip Chajzer i inne gwiazdy wspierają protest mediówZobacz więcej

W treści listu otwartego czytamy:

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Wprowadzenie go będzie oznaczać:
osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.
Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.
Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.
Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.
Sygnatariusze listu:
Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
Agora S.A.
AMS S.A.
Bonnier Business
Burda Media Polska
Canal+
Dziennik Trybuna
Dziennik Wschodni
Edipresse Polska
Eleven Sports Network sp. z o.o.
Gazeta Radomszczańska
Gazeta Żoliborza
Green Content Sp. z o.o.
Gremi Media S.A.
Grupa Eurozet
Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o.
Grupa RMF
Grupa Wirtualna Polska
Grupa ZPR
Helios S.A.
Infor Biznes
Kino Polska TV S.A.
Lemon Records sp. z o.o.
Marshal Academy
Music TV sp. z o.o.
Muzo.fm sp. z o.o.
naTemat.pl
OKO.press
Polityka
Polska Press Grupa
Ringier Axel Springer Polska
STAVKA Sp. z o.o.
Superstacja sp. z o.o.
Telewizja Polsat sp. z o.o.
Telewizja Puls Sp. z o.o.
Telewizja Regionalna TVT
TIME S.A.
TV Spektrum sp. z o.o.
TVN S.A.
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
Tygodnik Powszechny
Wydawnictwo Bauer
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
Wydawnictwo Magraf
Wydawnictwo Nowiny
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

Jak długo kanały należące do TVN Discovery i Polsat nie będą nadawać? Wiele wskazuje na to, że protest potrwa 24 godziny, jednak ani TVN, ani Polsat, nigdzie nie udzieliły pełnej odpowiedzi na to pytanie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Robert (gość)

  Marszałek Senatu porównując tzw. bunt lewackich mediów do stanu wojennego, odpalił brednię do potęgi setnej. Brawo TVP. Info. Brawo w Tyle Wizji.

  11.02.2021 21:57
 • Milly (gość)

  Ja mam cyfrowy Polsat, wczoraj ani jednego kanału nie miałam, nie lubie oglądać TVP, lubie oglądać Polsat i TVN, kupiłam Netflix i wypisuje sie z wszystkich mediów w Polsce, chore, cały czas szantażują o brak wolnych mediów, to za co ja place? Nie bede juz nic w Polsce oglądać tylko płacić za Netflix i internet.

  11.02.2021 20:50
 • EB (gość)

  Do wszystkich państwa! Pieniędze z Uni bierzecie, prawda? A to znaczy ze nie ważne gdzie niezależne media odpowadzaja podatki to one i tak wracają do Was. Większość z Was chwali się wyższym wykształceniem, tego niestety nie odzwierciedlają Wasze wpisy..myslenie nie boli! Proponuje skorzystać.

  11.02.2021 19:35
 • ZENIO (gość)

  Płacę abonament, mam umowę z Polsatem i nie ma tam zapisu o przerwach w nadawaniu programów więc jutro zgłaszam reklamacje o zwrot środków za ten dzień. Polsat wyłącza kanały i ma to gdzieś a człowiek raz pomyli się o 2 grosze to windykacje nasyłają.

  11.02.2021 18:51
 • Uwe (gość)

  Dlaczego np :Amerykański konsorcjum płaci w Anglii, Francji czy Austrii, ale nie chce zapłacić w Polsce????? Bo co?? Tyle lat dym.... Firmy chcące się reklamować i tym samy podatników, karząc sobie płacić za reklamy, a sami odprowadzali podatek 0,00... Po przecinku??

  11.02.2021 17:06
 • Edwin (gość)

  Tvn dziła w Polsce więc niech się tego trzyma Ma płacić podatki

  11.02.2021 15:36
 • Zadowolony (gość)

  Oby tak już pozostało jak bylo 10. Lutego Wczoraj stracili tyle ile mają zapłacić Podatku .Brawo Rząd! !!!

  11.02.2021 15:26
 • Ola (gość)

  Wczoraj był protest a dzisiaj już nie ma. Co to świadczy o Polsacie czy tvn są okropnie pazerni przez 1 dzień nie zarobili milionów to następnego dnia przestają protestować głupota

  11.02.2021 14:34
 • Tomek (gość)

  Jest wolność mediów każdy ogląda co chce ,jeśli są tacy co oglądają tv Rydzyka niech oglądają każdy wybiera sobie co mu pasuje .Nikomu nie powinno to przeszkadzać .Nie chcesz nie oglądaj ,ale nie obrażajcie nadawców tvn ,polsat,tvp,tv Rydzyka wszyscy równi są i mają prawo dotrzeć do różnej grupy osób ,oraz płacić podatki Polskich nadawców wesprzeć jeśli brak funduszy,a zagranicznych i milionerów opodatkować,są tak chytrzy że napewno jeszcze 500+ biorą.

  11.02.2021 14:16
 • TOMEK (gość)

  BRAWO UFO

  11.02.2021 13:46
 • ufoludek (gość)

  Co to jest kaczor chyba kaczka a kaczki u nas nie ma w rządzie,tylko wspaniali ludzie ,jeśli ktos widział rządzącą kaczkę to chyba ma urojenia .Może kaczka dziwaczka komuś się przyśniła,i teraz ma obsesje .Polecam zakład PSYCHIATRYCZNY.

  11.02.2021 13:44
 • WIOLA M (gość)

  No program? No money !

  11.02.2021 13:14
 • Piotr (gość)

  Dlaczego niemieckie media wznowiły nadawanie swoich programów? Proszę protestujcie dalej nikt nie chce słuchać tej niemieckiej propagandy poza wdowami po SB-kach, starych komuchach, oszustach i aferzystach itp.ścierwach

  11.02.2021 13:10
 • Sebo (gość)

  Pracując w NL czemu mam płacić podatek w Polsce co to ku....mało kurwä siedzą a rządzie od upadku komuny i nienachapały sie cwele

  11.02.2021 12:54
 • Pauline (gość)

  To był cios poniżej pasa, płacę abonamęt i oczekuję z waszej strony Minimum przyzwoistości. Zarabiacie kupe kasy z Reklam, reklama Goni reklame, a szefom stacji Polsat i TVN szkoda trochę oddać pięniędzy na dobre cele, aby przypadkiem nie zabrakło na nowy jacht albo, nową wypasioną wille i służbę która wszystko zrobi za was.WSTYD 🙈😡 jeżeli to się powturzy będę zmuszona zrezygnować z waszych usług. Wy się kłucicie o pieniądze a, klijęci zostali ukarani. 😤😤😤

  11.02.2021 12:28
 • Ktoś Z Polski (gość)

  Jeśli tym naszym niby bezstronnym mediom tak w Polsce źle, to może niech zabierają manatki i do widzenia. Krzyczą, że zabierają im wolność słowa? Dziwne, bo od kiedy tylko PIS przejął władzę, to te bezstronne media napierniczają na nich przy każdej okazji. A nawet jak nie ma okazji, to też napierniczają Tak więc jestem za podatkiem od reklam, tym bardziej, że wpływy z reklam zdecydowana większość z nich mają kolosalne.

  11.02.2021 12:16
 • Widz (gość)

  Ale Cyfrowy Polsat abonamenty nie małe zdziera? My też nie zgadzamy się płacić za coś, czego nie mamy.

  11.02.2021 12:13
 • WojTas (gość)

  Bez łaski. Niech płacą. Popieram opodatkowanie. Jeszcze za markety powinni się zabrac

  11.02.2021 11:31
 • Ktos (gość)

  Dlaczego ja mam płacić podatek od każdej złotówki a oni nabiją kieszenie i śmieją się jestem jak najbardziej za wprowadzeniem podatku

  11.02.2021 11:02
 • Damex (gość)

  Bardzo dobrze pamiętajcie to zostanie w Państwie! podatek ten większość panstw pobiera o co takie Hallo Pan szef Polsatu ktory w Polsce pod względem bogactwa jest ? 1 2 TVN na przeciągu 10lat bardzo się zmienil finansowany przez Niemiecow ! Nie rozumiem problem Płacić milionerzy heheh:)

  11.02.2021 10:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×