Meg Ryan – królowa romantycznych komedii i jej mniej znane role. Która najlepsza?

Meg Ryan to dla wielu Sally z "Kiedy Harry poznał Sally", Maggie z "Miasta aniołów" albo Kathleen z "Masz wiadomość". Jej kultowe role niezmiennie bawią i wzruszają widzów. Dziś przypominamy mniej popularne filmy z udziałem aktorki.

Multimedia

Meg Ryan to tak naprawdę pseudonim aktorki Margaret Mary Emily Anne Hyra. Początkowo marzyła o tym by zostać dziennikarką. Studiowała wieczorowo w Nowym Jorku, a żeby móc opłacić czesne dorabiała jako modelka. Później zagrała swoje pierwsze role w kinie i telewizji. Czas spędzony na planach filmowych sprawił, że postanowiła na poważnie zająć się karierą aktorską. W tym celu wyjechała do Los Angeles.

Meg Ryan - królowa komedii romantycznych o polskich korzeniach! Oto jej najlepsze role Zobacz więcej

Zdobyła popularność dzięki filmowi Roba Reinera – „Kiedy Harry poznał Sally” w którym zagrała główną rolę. Od tamtej pory została uznana za idealną odtwórczynię "dziewczyn z sąsiedztwa", a jej domeną stały się komedie. Nie bez powodu Meg Ryan jest często nazywana "królową komedii romantycznych". W czerwcu kanał filmowy Kino TV pokaże dwa znane i lubiane filmy z udziałem aktorki: „Bezsenność w Seattle” oraz „Kate i Leopold”. Z tej okazji przypominamy mniej popularne kreacje Meg Ryan.

Zobacz galerię

Aktorzy jednej roli

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×