"Megaodkrycia" od 8 listopada na National Geographic

National Geographic Channel prezentuje „Megaodkrycia” - serię przedstawiającą niezwykłe innowacje technologiczne, które pomogą rozwiązywać problemy, z jakimi zmaga się obecnie ludzkość. To cykl programów, który pomoże lepiej zrozumieć teraźniejszość i definiować przyszłość.

Multimedia

„Megaodkrycia” prezentują przełomowe badania naukowe z dziedzin takich jak: wiedza o mózgu, badania nad długowiecznością, dostęp do zasobów wodnych, energetyka czy pandemie. Niesamowity rozwój technologii, jaki dzieje się na naszych oczach i ilość zadziwiających innowacji sprawiają, że zaczynamy przechodzić obok nich obojętnie. Sądząc, że są czymś zupełnie naturalnym, nie dostrzegamy tego, jak bardzo mogą odmienić życie milionów ludzi lub uchronić nas przed katastrofą. Pojawiają się w mgnieniu oka i znajdują zastosowanie wszędzie: od naszych inteligentnych domów, samochodów, przez sklepy, szpitale i dna oceanów po niebo, przestrzeń kosmiczną i inne planety! W naszej rzeczywistości dzieje się tak wiele, że czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak zaawansowanym świecie żyjemy. Postęp rewolucjonizuje nasz współczesny styl życia, ale czy rozwiązuje problemy, z którymi musi zmierzyć się nasza cywilizacja?

Potrafimy drukować w 3D protezy kończyn, skanować mózg, wizualizować wspomnienia, ale czy potrafimy obronić się przed pandemią, która może pochłonąć miliony istnień? Niebawem staniemy przed globalnym problemem dostępu do zasobów wodny pitnej – kiedy będziemy w stanie zapewnić do niej dostęp wszystkim ludziom? Z dnia na dzień potrzebujemy więcej energii, ale skąd ją czerpać? Nasza cywilizacja stale dość mocno opiera się - tak jak i 100 lat temu - na limitowanych paliwach kopalnych, których używanie dodatkowo niszczy naszą planetę. Czy jesteśmy gotowi na zmianę? Czy nie jest już na nią za późno?

„Megaodkrycia” to seria szczególna również ze względu na ekipę reżyserską. Rozwój odkryć naukowych przedstawi w niej grono słynnych hollywoodzkich gwiazd: Angela Bassett, Peter Berg, Paul Giamatti, Akiva Goldsman, Ron Howard i Brett Ratner. Każdy z nich stanął przed ogromnym wyzwaniem - opowiedzieć o problemach i przedstawić ich rozwiązania w sposób jasny i czytelny. Język naukowy musi być zastąpiony obrazami przemawiającymi do wyobraźni.

W serii „Megaodkrycia” zamiast mówić o przyszłości National Geographic Channel postanowił ją pokazać okiem najlepszych scenarzystów i reżyserów. Cykl to filmowy hołd złożony odwadze, wyobraźni oraz pasji naukowców, dzięki którym innowacje i postęp stają się rzeczywistością.

Producentami wykonawczymi serii są Ron Howard (laureat Oscara za „Piękny umysł”), Brian Grazer („24 godziny”), Steve Michaels, Jonathan Koch i Mark Dowley. Każdy godzinny odcinek reżyseruje jeden z hollywoodzkich wizjonerów: Angela Bassett („Tina”), Peter Berg („Ocalony”, „Hancock”), Paul Giamatti („Idy marcowe”), Akiva Goldsman (laureat Oscara i Złotego Globu za „Piękny umysł”), Ron Howard („Piękny umysł”) i Brett Ratner („Skazany na śmierć”).

Emisja premierowych odcinków serii „Megaodkrycia” co tydzień, od niedzieli, 8 listopada, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×