Meksykańskie telenowele wszech czasów. TOP15 najlepszych latynoskich seriali [GALERIA]

Meksykańskie telenowele od lat podbijają serca polskich widzów. Historie opowiadane w latynoskich serialach poruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od telewizora. Jakie są najlepsze seriale, które zostały wyprodukowane w Meksyku? Oto TOP15 meksykańskich telenowel wszech czasów!

Multimedia

Latynoskie seriale to swoisty fenomen. Od połowy lat 80., gdy za sprawą brazylijskiej "Niewolnicy Isaury", szturmem wtargnęły do telewizji na całym świecie. W Polsce największy sukces odniosły telenowele argentyńskie, wenezuelskie i meksykańskie. Największym producentem telenowel stał się koncern mediowy Televisa, spod skrzydeł którego wyszły najpopularniejsze tasiemce.

Jak po latach wyglądają Esmeralda i Zbuntowany anioł?Zobacz więcej

W większości przypadków, fabuła opiera się na tym samym - oto piękna, acz uboga niewiasta o dobrym sercu. Pewnego dnia na jej drodze staje przystojny bogaty mężczyzna. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Szybko jednak okazuje się, że miłość to nie wszystko. Bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, aby w końcu być razem i żyć długo i szczęśliwie. Mimo schematycznej budowy, meksykańskie telenowele wciąż przyciągają przed telewizory miliony widzów, także w Polsce. Spora w tym zasługa aktorów, wcielających się w głównych bohaterów. Takie nazwiska jak Léticia Calderon, Thalia, Fernando Colunga, César Évora czy obecnie William Levy i Maite Perroni, gwarantują, że serial odniesie sukces.

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę jedynie meksykańskie telenowele, dlatego nie znajdziecie w nim wspomnianej wcześniej "Niewolnicy Isaury" czy "Zbuntowanego Anioła", które niewątpliwie należą do czołówki latynoskich seriali. Jakie więc są meksykańskie telenowele wszech czasów? Zobaczcie nasz ranking!

Zobacz, jak po ponad 20 latach wyglądają gwiazdy uwielbianej w Polsce telenoweli "Esmeralda"! [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Jacek Kurski zapowiada polskie wspaniałe stulecie:

Komentarze

Skomentuj
  • Mia (gość)

    Asya czy możesz wkleić link do strony www.nasze-seriale.pl bo mam problem z wejściem na tą stronę

    11.02.2020 19:07
  • Maria Celeste (gość)

    Kiedyś to były seriale Maria Celeste piękny serial. Może w końcu puszczą powtórkę.

    01.02.2020 23:53
  • asya (gość)

    Zapraszam na www.nasze-seriale.pl znajdziecie tam stare telenowele :) Pozdrawiam i zapraszam do rejestracji

    03.12.2019 23:05
  • diana van de ven (gość)

    dawid zepeda wiliam levi maite perroni chcemy ich ogladac

    01.11.2019 17:36
  • YS (gość)

    Nie znam latynoskich seriali, dawno, dawno temu oglądałam w "Kamiennym kręgu" ,trochę zerknęłam na "Esmeraldę", ale słyszałam, że w Turcji przygotowują się do skopiowania "La Dony", w której grała , zmarła niestety Edith Gonzales i już rozgorzała dyskusja na ten temat, kto by się nadał do głównych ról.

    20.06.2019 12:04
  • Mil (gość)

    Ja bym zobaczyła Tryumf Miłości I Włoska Narzeczona

    16.06.2019 14:10
  • ABC (gość)

    BARDZO PROSZĘ O " PRAWO POŻĄDANIA" , TA TELENOWELA TO PRAWDZIWY MAJSTERSZTYK .

    13.06.2019 13:56
  • Oliwier (gość)

    Meksykanki to są damy i śliczności nie to co Polskie baby brzydkie i tanie

    27.02.2019 21:24
  • Walduś (gość)

    Pa pa pa pa pa pa to jest właśnie kiepskich świat

    27.02.2019 21:22
  • Mona (gość)

    Cuando me enamoro, Luz Clarita i był taki kostiumowy serial- niepamiętam tytułu...

    18.02.2019 02:48
  • Mira z Lodzi (gość)

    A moze wreszcie z innej beczki . Jest telenowela z gwiazdorska obsada z muzyka mariachi w tle .Tytul La hija del Mariachi. Przepiekny , z cudnowna muzyka gwiazdiorska obsada i calkiem ciekawawymi niebanalnymi watkami . Prosze zwrocic uwage i moze wreszcie sie pojawi jakas inna telenowela . Polecam ja gorąco .

    17.02.2019 12:58
  • diana (gość)

    telenowele meksykanskie sa ogladane bo sa piekni aktorzy prezesie kurski prosimy nadawajcie wielbiciele wiliama levego

    16.02.2019 11:11
  • Kiki (gość)

    Kiedy się zakocham z Juanem Soler - najlepszy

    11.02.2019 19:14
  • telenowelki (gość)

    Polecam "Twarz Analiji", widziałam wszystkie, ale ta jest naprawdę godna polecenia, dotąd nie widziałam lepszej. Do tego świetna jeszcze "Królowa serc".

    05.02.2019 13:18
  • Elizabeth (gość)

    Z najfajniejszych telenoweli to pamiętam: 1. La Usurpadora (obecnie w TV) 2. Maria la del Barrio (niedawn skończona emisja) 3. Maria Celeste (chętnie obejrzałabym powtórkę) 4. El Privilegio de tu Amor 5. Maria de nadie 6. Manuela 7. Ribelle (ZBUNTOWANA - nie mylić z serialikiem zbuntowani) 8. Llovizna 9. Tu Duena 10. Angela. 11. Luz Clarita 12. Virginia 13. La jaula de Oro 14. La Mentira 15. Maria Emilia 16. Amarte Asi Frijolito 17. Viuda de Blanco 18. Perla 19. Catalina y Sebastian 20. La mujer de mi Vida 21. Tu Ninguna 22. Sol de Tentacion itp. Uwielbiam stare telenowele

    03.02.2019 12:15
  • Elizabeth (gość)

    Jak już TV4 puszcza starsze telenowele to ja chętnie obejrzałabym "Marię Celeste"

    03.02.2019 12:10
  • Ramona (gość)

    W nie woli uczuć Paulina rosalinda Cristina to były piękne filmy aha prawdziwa miłość cudowne

    30.11.2018 23:48
  • Morelas (gość)

    Popieram kolege kilka wpisów niżej - Tylko Gorzkie Dziedzictwo!

    09.11.2018 06:42
  • Dana (gość)

    Triumf milosci albo burza moze ktoś puści jeszcze