Mela Koteluk prezentuje "Wielkie nieba" - nowy singiel i teledysk

Debiutancki album, "Spadochron", uzyskał status Złotej Płyty!

Multimedia

Pierwszy nowy utwór Meli pt. "To trop" został opublikowany 11 czerwca w ramach projektu "OtwARTa Scena". Była to pierwsza zapowiedź podwójnego singla "Wielkie nieba / to trop", który ukaże się już 25 czerwca we wszystkich dobrych sklepach cyfrowych.

Jest to jednocześnie zapowiedź zupełnie nowego albumu.

Zobacz teledysk do singla "Wielkie nieba" nakręcony w trakcie azjatyckiej podróży Meli:

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że debiutancki album Meli Koteluk pt. "Spadochron", którego premiera odbyła się 8 maja 2012 r., uzyskał status Złotej Płyty. To dzięki temu albumowi Mela Koteluk zdobyła dwa tegoroczne Fryderyki - w kategoriach Debiut i Artysta Roku!

Mela Koteluk, urodzona 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów. 8 maja 2012 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. "Spadochron", którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.

Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo. Pierwszy album, "Spadochron", zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli.

Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie "Nie bądź dźwiękoszczelny", a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu "Ale Sztuka".

Mela zdobyła dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Debiut i Artysta Roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×