"Mesjasz". Mehdi Dehbi, czyli Al-Masih z kontrowersyjnego serialu Netflixa. Kim jest i skąd pochodzi?

Jak tylko serial "Mesjasz" pojawił się na platformie Netflix, wywołał sporo emocji. Główną rolę w kontrowersyjnej produkcji zagrał Mehdi Dehbi. Kim jest i skąd pochodzi ten aktor?

Multimedia

"Mesjasz" Netflixa - kim jest Mehdi Dehbi?

Mehdi Dehbi w "Mesjaszu" zagrał rolę Al-Masiha - mężczyzny, który pojawia się na Bliskim Wschodzie i podaje się za Mesjasza. Przyciąga międzynarodową uwagę efektownymi zakłóceniami porządku publicznego. Jest charyzmatyczną postacią, która zyskuje popularność w światowych mediach i gromadzi coraz liczniejszych wyznawców opisujących dokonywane przez niego cuda. Serial został uznany za kontrowersyjny i był na ustach wszystkich. Czy to początek wielkiej kariery Mehdiego Dehbiego?

Serial o współczesnym Mesjaszu niebezpieczny dla katolików? Zostanie usunięty z platformy?Zobacz więcej

Urodzony 5 grudnia 1985 roku Mehdi Dehbi jest belgijskim aktorem i reżyserem teatralnym. Przyszedł na świat w Belgii, ale jego rodzina ma korzenie tunezyjskie. W wieku 10 lat zaczął uczęszczać do Académie Grétry. Szkoła powstała w budynku, w którym kiedyś mieścił się szpital, w którym urodził się Dehbi. Swoją pierwszą rolę zagrał mając 16 lat w "Le Soleil assassiné". Dzięki niej został nominowany do nagród Joseph Plateau Awards w kategorii "Najlepszy aktor".

Studiował dramat i muzykę na Royal Conservatory w Brikseli, a następnie na CNSAD w Paryżu. Później dostał się na London Academy of Music and Dramatic Art. W 2012 roku wyreżyserował swoją pierwszą sztukę teatralną na podstawie dramatu Alberta Camusa "Sprawiedliwi". W tym samym roku znalazł się w obsadzie filmu "Bardzo poszukiwany człowiek" w reżyserii Antona Corbijna. Występował też w serialu "Tyran" oraz filmie "Londyn w ogniu".

To koniec kontrowersyjnego serialu Netflixa!Zobacz więcej

Mehdi Dehbi włada 4 językami. Jego językiem ojczystym jest arabski, ale płynnie mówi też po angielsku, francusku i hiszpańsku. Nie posiada kont w mediach społecznościowych. Nigdy nie pokazał się na czerwonym dywanie z kimś u swego boku. Nie udziela wywiadów na tematy prywatne. Wiadomo jedynie to, że jest bardzo zajęty i skupia się głównie na pracy zawodowej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×