Mężczyźni za nią szaleli, kobiety na nią pluły. Ewa Szykulska przeżyła osobistą tragedię. Antidotum na smutek okazała się praca

Ewa Szykulska to jedna z najlepszych polskich aktorek. Na swoim koncie ma niezliczoną liczbę filmów, seriali i spektakli. Kobiety jej nie znosiły, zaś mężczyźni - przeciwnie, szaleli na jej punkcie! Gwiazda przez 44 lata kochała jednego mężczyznę, ale kilka miesięcy temu, Ewa Szykulska przeżyła wielką osobistą tragedię. Poznajcie historię Ewy Szykulskiej, która po przerwie wraca do gry.

Multimedia

Ewa Szykulska kariera. Jak zaczynała?

Ewa Szykulska urodziła się 11 września 1949 roku w Warszawie. Jako nastolatka była osobą zamkniętą w sobie. -Jak byłam małą dziewczynką, mówili do mnie 'Hej, chłopczyku', potem konsekwentnie 'Hej, kawalerze, proszę mi ustąpić miejsca, np. w autobusie - opowiadała Wirtualnej Polsce. Aktorka długo nie mogła pozbyć się kompleksów związanych z niskim, zachrypniętym głosem i chłopięcym wyglądem. Początkowo Szykulska nie wierzyła, że ma szansę zaistnieć w branży filmowej, bo kiedy już dostała się do szkoły teatralnej, to komisja egzaminacyjna wysłała ją do foniatry, aby sprawdził, czy wszystko z nią w porządku.

Jacek Chmielnik zmarł w wyniku tragicznego wypadku. Teraz jego dzieci też związane są ze sztukąZobacz więcej

Ewa Szykulska zaczynała karierę od występów w wideoklipach zespołu Skaldowie. To właśnie ona wcieliła się w "prześliczną wiolonczelistkę", zagrała także w teledysku do "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Popularność zyskała w latach 70. i 80., dzięki rolom w produkcjach, takich jak: "Hydrozagadka", "Samochodzik i templariusze", "Dziewczyny do wzięcia", "Rodzina Połanieckich", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Vabank" czy "Jan Serce". Młodsi widzowie kojarzą ją natomiast z seriali: "13 posterunek", "Lokatorzy" i "Sąsiedzi".

Głos, który na początku kariery wydawał się jej mankamentem, szybko stał się jej atutem. Szykulska uwodziła na ekranie, sprawdzając się zarówno w komedii, jak i dramacie. Raz potrafiła być piękna i urzekająca, innym razem nieatrakcyjna i odpychająca.

Szykulska uchodziła za seksbombę polskiego kina. Kokietowała mężczyzn, przyciągała spojrzenia, przez co kobiety za nią nie przepadały. W jednym z wywiadów Szykulska opowiedziała o cieniach sławy i incydentach, z jakimi musiała się przed laty mierzyć.

Pluły na mnie, w autobusie, baby różne. Parę kobiet opluło mnie. Za swoich mężów. "Jak ku*wa się pani zachowuje" - mówiły. - "Męża mi pani deprawuje". A że na ekranie, to już dla nich nie miało znaczenia – wspominała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Smutny los gwiazdy PRL-u. Jej kariera załamała się przez nieszczęśliwą miłość. Tak dziś wygląda!Zobacz więcej

Kochało się w niej pół Polski, w tym Tadeusz Pluciński

Ewa Szykulska miała wielu adoratorów. Jednym z nich był Tadeusz Pluciński, jeden z największych amantów polskiego kina, którego Szykulska poznała na planie "Hydrozagadki". Aktorka traktowała go jak starszego brata, on smalił do niej cholewki. -Podrywali ją wszyscy- wyznał w książce "Na wieki wieków amant" .

Pierwszym mężem Szykulskiej był reżyser Janusz Kondratiuk, ale ich małżeństwo szybko się rozpadło. Jej drugim mężem został Zbigniew Pernej, inżynier zajmujący się motoryzacją, którego poślubiła po 17 latach związku. Szykulska nie doczekała się jednak potomstwa.

Nie wdając się w szczegóły, powiem tak: być może milej byłoby z dziećmi, natomiast ich brak nie jest dla mnie traumą. Wirtualne dzieci mogłabym mieć, ale mówiąc serio, moje kontakty w sieci zależą od otoczenia, w którym przebywam, a ono w tym względzie jest mało wymagające - tłumaczyła w "Na żywo", o czym można przeczytać w "Plejadzie".

Zbigniew Pernej zmarł pod koniec grudnia 2021 roku. Aktorka bardzo przeżyła śmierć ukochanego męża, ale od kilku miesięcy znowu spełnia się w roli aktorki. Szykulską będziemy mogli oglądać niebawem w serialu "Mój agent", który realizowany jest z myślą o platformie Player Original.

W galerii publikujemy archiwalne zdjęcia charyzmatycznej aktorki. Zobaczcie, jak zmieniła się Ewa Szykulska.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • agga (gość)

  fajna babka pozdrawiam

  08.03.2022 10:35
 • Aga (gość)

  To jest bardzo ciepła i wspaniała kobieta. Do tego bardzo wrazliwa

  08.03.2022 09:25
 • Aga (gość)

  To jest bardzo ciepła i wspaniała kobieta. Do tego bardzo wrazliwa

  08.03.2022 09:24
 • Aga (gość)

  To jest bardzo ciepła i wspaniała kobieta.

  08.03.2022 09:19
 • szyk (gość)

  Jakoś nie zachwyca.

  12.09.2021 09:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×