"Miasteczko Twin Peaks". Ciekawostki o jednym z najbardziej tajemniczych seriali wszech czasów! [GALERIA]

"Miasteczko Twin Peaks" to jeden z tych seriali, które określić można mianem nieśmiertelnych. Był tak niezwykły i tak różniący się od wszystkich innych produkcji, że na długo zapadał w pamięć i szybko zyskał status serialu kultowego. Czy jest coś, czego nie wiesz o "Twin Peaks"? Oto ciekawostki o jednym z najbardziej tajemniczych seriali wszech czasów!

Multimedia

"Miasteczko Twin Peaks" stworzone przez Davida Lyncha i Marka Frosta już w trakcie pierwszej emisji zyskał miano kultowego. Twórcy serialu przedstawiają pozornie sielskie i radosne miasteczko kryjące najmroczniejsze sekrety.

Życie aktorów po serialu. Kto zrobił największą karierę, a kto przepadł? [GALERIA]Zobacz więcej

Kiedy mieszkańcami Twin Peaks w stanie Waszyngton wstrząsa wiadomość o odnalezieniu zwłok licealistki, Laury Palmer (Sheryl Lee), rozpoczyna się śledztwo. Prowadzi je agent specjalny FBI, Dale Cooper (Kyle MacLachlan), wspierany przez miejscowego szeryfa, Harryego Trumana (Michael Ontkean). Zawiązanie fabuły serialu jest pozornie bardzo proste, jednak im dłużej toczy się śledztwo, tym bardziej grono podejrzanych rośnie, zaś mieszkańcy miasteczka zdają się utrudniać dochodzenie i zacierać ślady, w obawie przed odkryciem ich własnych, mrocznych sekretów. Cooper po pewnym czasie orientuje się, w jak dziwnych okolicznościach przyszło mu pracować i jak odmiennych metod musi użyć. Na swojej drodze spotyka także całą galerię niekonwencjonalnych i charakterystycznych postaci, a w samym miasteczku ma miejsce seria nadprzyrodzonych zdarzeń, które niewątpliwie mają wiele wspólnego z niewyjaśnionym zabójstwem.

Nowe "Twin Peaks" i "House of Cards" , czyli jakie seriale są DO ZOBACZENIA w maju? [WIDEO]Zobacz więcej

Twórcy serialu chętnie sięgają po elementy surrealistyczne, abstrakcyjne czy również te typowe dla horroru. Surrealistyczni są też często główni bohaterowie, którzy mają mniejszy lub większy wpływ na główną oś fabuły: balansujący na granicy histerii i rozpaczy Leland Palmer (ojciec Laury), uważana za miejscową wariatkę Kobieta z Pieńkiem, szalony psychiatra Lawrence Jacoby, jednooka konstruktorka karniszy Nadine Hurley, niedosłyszący szef Coopera, Gordon Cole (grany przez Davida Lyncha), psychopatyczny eksagent FBI Windom Earl, dwulicowy i bardzo bogaty biznesmen Benjamin Horne, słodka, choć krzywdzona kelnerka Shelly, zafascynowana Dale'em przyjaciółka Laury, Donna czy pozornie niewinna, choć tajemnicza i nieprzewidywalna Audrey, a także wiele innych postaci.

W galerii znajdziesz więcej faktów i ciekawostek związanych z tą niezwykłą produkcją! Czy jest coś, czego nie wiesz o "Twin Peaks"?

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Ariel (gość)

    Postać Laury zawsze kojarzyła mi się z Marilyn Monroe. Niezrozumiana i nieszczęśliwa a przy tym piękna kobieta ,która ginie w dziwnych okolicznościach ,otoczona mężczyznami którzy ją niszczyli .Dopiero niedawno przeczytałam że tak właśnie było .David Lynch tworząc postać Laury inspirował się postacią Marilyn Monroe .Podobieństwo aż bije po oczach . Serial -klasyk .

    16.10.2018 15:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×