"Miasteczko Twin Peaks" na kanale CBS Action!

Ta zima będzie mroczna. Już od 3 grudnia od poniedziałku do soboty o godzinie 22.00 widzowie kanału CBS Action przeniosą się do "Miasteczka Twin Peaks" - tylko z pozoru przyjaznej miejscowości, w której mieszkają serdeczni ludzie.

Multimedia

Czy duch zamordowanej Laury Palmer zazna wreszcie spokoju?

"Miasteczko Twin Peaks" kręcone było w latach 1989-90 w trzech niewielkich miejscowościach stanu Waszyngton: North Bend, Roslyn oraz Snoqualmie. Wielu widzów doskonale pamięta zdjęcie pięknej, uśmiechniętej dziewczyny, uczesanej w kok z diademem. To Laura Palmer. Od odnalezienia jej zwłok zaczyna się serial, a odkrycie jej mordercy staje się głównym celem ekscentrycznego agenta FBI - Dale’a Coopera (Kyle MacLachlan). W trakcie dochodzenia na światło dzienne wychodzą sekrety mieszkańców miasteczka. Stopniowo sprawa morderstwa schodzi na dalszy plan, a kluczową rolę zaczynają odgrywać tajemnice ludzi żyjących w tym z pozoru idyllicznym, ukrytym wśród lasów miejscu.

Ciało licealistki Laury Palmer zostaje odnalezione już w pilotażowym odcinku, ale nie jest to jedyne tajemnicze wydarzenie w "Miasteczku Twin Peaks". Ronette Pulaski zostaje zgwałcona, Sarah Palmer doświadcza przerażających wizji, Cooper ma koszmarny sen z karłem w roli głównej, pojawia się budząca grozę kobieta z pieńkiem, a ludzie są obserwowani przez sowę. Bohaterowie i tajemniczy las otaczający miejscowość tworzą jedyny w swym rodzaju, niepowtarzalny klimat. Doskonałym jego uzupełnieniem jest muzyka Angelo Bedalamentiego, przy której tworzeniu współpracował sam David Lynch. Soundtrack z "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" zdobył pierwsze miejsce wśród najlepszych 50 ścieżek dźwiękowych według rankingu magazynu "New Musical Express".

Wprawdzie nigdy nie poznajemy Laury, ale dziewczyna jest jedną z głównych bohaterek. Z każdym odcinkiem widzowie dowiadują się coraz więcej na jej temat. Zainteresowani mogą sięgnąć po "Sekretny dziennik Laury Palmer" opisujący 5 ostatnich lat tragicznie zmarłej dziewczyny. Książkę napisała Jennifer Lynch - córka wielkiego reżysera. Studio Phoenixmedia chciało zrealizować film o losach Laury "With a Thousand Angels", jednak pomysł nie spodobał się Davidowi Lynchowi.

Kultowy serial "Miasteczko Twin Peaks" już od 3 grudnia o godzinie 22.00 od poniedziałku do soboty na kanale CBS Action!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×