„Miasteczko Twin Peaks” od 7 lipca na CBS Europa!

Kultowy serial „Miasteczko Twin Peaks” znów w telewizji! Zobacz śledztwo w sprawie jednego z najgłośniejszych telewizyjnych morderstw na CBS Europa od 7 lipca we wtorki i środy od 21:00 (po dwa odcinki).

Multimedia

„Miasteczko Twin Peaks” osiągnęło status ikoniczny w popkulturze i jest zaliczane do seriali wszech czasów. Od lat 90. produkcja ma rosnącą rzeszę wiernych fanów, nie dziwią więc emocje związane z zapowiedziami produkcji kolejnego sezonu. David Lynch zapowiada premierę 3. sezonu „Miasteczka Twin Peaks” na przyszły rok. To świetny moment, by przypomnieć sobie dwie pierwsze serie tego kultowego serialu z CBS Europa.

CZYTAJ TAKŻE: NOWE "MIASTECZKO TWIN PEAKS" BĘDZIE MIAŁO AŻ 18 ODCINKÓW JAK ZMIENILI SIĘ BOHATEROWIE SERIALU "TWIN PEAKS"? [ZDJĘCIA]

Zawiązanie fabuły „Miasteczka Twin Peaks” jest pozornie bardzo proste – oto w małym, prowincjonalnym miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa licealistki z dobrego domu, Laury Palmer. Na miejsce zbrodni zostaje wezwany agent FBI, Dale Cooper, który ma pomóc miejscowemu szeryfowi w rozwiązaniu zagadki. Jednak im dłużej toczy się śledztwo, tym bardziej grono podejrzanych rośnie, zaś mieszkańcy miasteczka zdają się utrudniać dochodzenie i zacierać ślady, w obawie przed odkryciem ich własnych, mrocznych sekretów. Cooper po pewnym czasie orientuje się, w jak dziwnych okolicznościach przyszło mu pracować i jak odmiennych metod musi użyć. Na swojej drodze spotyka także całą gamę niekonwencjonalnych i charakterystycznych postaci, a w samym miasteczku ma miejsce seria nadprzyrodzonych zdarzeń, które niewątpliwie mają wiele wspólnego z niewyjaśnionym zabójstwem.

Znakomite aktorstwo (Kyle MacLachlan, Lara Flynn Boyle), surrealizm, ciągłe napięcie, abstrakcja – to nie jedyne atuty serialu. Ogromną rolę odgrywają w nim przede wszystkim wyraźnie zarysowane i niepokojące postacie. Balansujący na granicy histerii i rozpaczy Leland Palmer (ojciec Laury), uważana za miejscową wariatkę Kobieta z Pieńkiem, szalony psychiatra Lawrence Jacoby, jednooka konstruktorka karniszy Nadine Hurley, niedosłyszący szef Coopera, Gordon Cole (grany przez samego Lyncha), psychopatyczny eksagent FBI Windom Earl, dwulicowy i bardzo bogaty biznesmen Benjamin Horne, słodka, kelnerka Shelly – wszystko to plus doskonała fabuła tworzy serial idealny!

1. i 2. sezon „Miasteczka Twin Peaks” od 7 lipca we wtorki i środy od 21:00 (po dwa odcinki) na CBS Europa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×