Mike Tyson upamiętnia Powstanie Warszawskie: Nie wolno nam nigdy o tym zapomnieć [WIDEO]

W sieci pojawiło się wideo, na którym były gwiazdor boksu, Mike Tyson opowiada o Powstaniu Warszawskim. Choć "opowiada" to zbyt dużo powiedziane. Tyson, czytając napisany wcześniej tekst, namawia do tego, aby nie zapominać o bohaterach z 1944 roku.

Multimedia

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. ok. 40-50 tys. Polaków postanowiło wystąpić przeciwko okupantowi. Akcja zbrojna miała trwać kilka dni, ostatecznie zakończyła się po ponad dwóch miesiącach.

Przy okazji 74. rocznicy wybuchu powstania w Warszawie, w sieci pojawił się film, na którym Mike Tyson z biało-czerwoną opaską na ramieniu czyta informacje o historii Polski i zachęca do tego, aby upamiętnić Polaków walczących w powstaniu w 1944 roku. - Jestem znanym na całym świecie, byłym niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej, lecz dla mnie prawdziwymi mistrzami są ci dzielni polscy bohaterowie. Walczyli za wolność przeciwko prześladowczym i brutalnym siłom zła - wskazuje Tyson.

Wystąpienie byłego mistrza jest ocenianie bardzo różnie. Niektórzy pochwalają próbę przybliżenia światu historii polski, inni są zażenowani. Tyson ubrany jest bowiem w koszulkę z logo jednego z napojów energetycznych. Okazuje się jednak, że spot jest częścią kampanii edukacyjnej prowadzonej przez FoodCare w USA. Całość powstała w domu Tysona w Las Vegas, a sportowiec wziął udział w akcji nieodpłatnie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×