"Milionerzy" 10.09.2018. Padło pytanie za milion! Dominik Komorek został milionerem? Znał odpowiedź? [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny w historii polskich "Milionerów" padło pytanie za milion! Usłyszał je Dominik Komorek, urzędnik państwowy z Warszawy. Czy Hubert Urbański wręczył czek na milion złotych? Jakie było pytanie warte milion? Padła poprawna odpowiedź?

Multimedia

"Milionerzy" od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55 w TVN! - sprawdź program tv

Na fotelu gracza w teleturnieju "Milionerzy" pojawił się 32-letni Dominik Komorek, urzędnik państwowy z Warszawy. W poprzednim odcinku wygrał gwarantowane 40 tys. złotych i miał na swoim koncie wszystkie trzy koła ratunkowe. Uczestnik doszedł do momentu, w którym Hubert Urbański przeczytał mu pytanie za milion!

To ONI wygrali milion złotych! Kim są zwycięzcy teleturnieju TVN? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Po drodze do miliona, po zdobyciu 40 tys. złotych, pan Dominik odpowiedział poprawnie na następujące pytania: "Rytm wydarzeń której powieści wyznaczają godziny nabożeństw: jutrzni, laudy,. prymy, tercji, seksty, nony, nieszporu i komplety?" (poprawna odpowiedź - "Imienia róży" Eco), "Papabile to" (poprawna odpowiedź - prawdopodobny następca papieża), "Amerykanie kupili od Rosji Alaskę, od Francji Luizjanę, a od kogo Florydę?" (poprawna odpowiedź - od Hiszpanii) oraz "Jeden z obowiązkowych elementów stroju black tie wymagany jest również w stroju sędziego. Którego?" (poprawna odpowiedź - sędziego ringowego).

Pytanie za milion - jaka była poprawna odpowiedź?

Aby wygrać milion złotych należało odpowiedzieć na pytanie: Który instrument stroi muzyk?
a) tamburyn, b) kocioł, c) okarynę, d) czynele

Dominik Komorek miał do wykorzystania dwa koła ratunkowe: pomoc publiczności i telefon do przyjaciela. Publiczność wskazała odpowiedzi b) (44%) i d) (43%). Tata uczestnika wskazał odpowiedź b). Mimo że pan Dominik także skłaniał się ku poprawnej odpowiedzi (b) kocioł), nie zdecydował się zaryzykować. Postanowił zabrać do domu 500 tys. zł.

Pytanie o kobietę w ciąży oburzyło Annę Starmach i podzieliło wielu widzów! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

32-letni Dominik Komorek jest absolwentem historii sztuki oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dominik jest człowiekiem wielu pasji. Uwielbia kino, zawsze interesował się sztuką. Kocha podróże zarówno do wielkich miast jak i cichych zakątków zapomnianych przez ludzi. Ma także nietypowe zainteresowanie, jakim jest rekonstrukcja historyczna.

Przypominamy, że trwa casting do nowego sezonu "Milionerów". Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie programu: milionerzy.tvn.pl.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • kg (gość)

    Ale dupek i dawacz dupy, żeby stracić pól miliona i nie wykorzystać 2 kół!!

    02.01.2019 02:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×