"Miłość w mieście ogrodów". Trwają zdjęcia do nowego filmu z Ireneuszem Czopem i Michaliną Olszańską [ZDJĘCIA]

W Katowicach trwają zdjęcia do filmu fabularnego „Miłość w mieście ogrodów” w reżyserii Ingmara Villqista i Adama Sikory. W rolach głównych zagrają: Urszula Grabowska, Ireneusz Czop i Michalina Olszańska. W drugoplanowych rolach zobaczymy Mateusza Kościuka, Łukasza Sikorę, Justynę Święs, Edytę Herbuś i Grażynę Szapołowską

Multimedia

Michał (Ireneusz Czop) odniósł spektakularny sukces zawodowy. Jest architektem, ma własną pracownię, wygrywa konkurs, wykłada, projektuje wiele budowli w Polsce i za granicą. Jego żona Marta (Urszula Grabowska) prowadzi galerię sztuki. Żyją w pięknym domu i są spełnieni zawodowo. Jednak świadomość tragicznego zdarzenia sprzed dekady i wyrządzenia zła nie pozwala na radość z sukcesów. Pewnego dnia Michał na swojej drodze spotyka młodą baletnicę (Michalina Olszańska), w której się zakochuje. To zakazane uczucie spowoduje lawinę zdarzeń, które raz na zawsze zmieni jego życie i rodziny.

Oprócz ciekawej obsady głównych ról, na ekranie zobaczymy, równie interesujący wybór aktorów drugoplanowych. W rolę dyrektora opery wcieli się Bernard Krawczyk, matkę Julii zagra Grażyna Szapołowską, a owianą tajemnicą rolę właścicielki szkoły tańca Edyta Herbuś. Rolę Agnieszki gra Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumpligns (nagrodzony Fryderykiem w 2014r. za Fonograficzny Debiut Roku). Zespół został również zaproszony do stworzenia muzyki do filmu.

CZYTAJ TAKŻE:
"MIŁOŚĆ W MIEŚCIE OGRODÓW". IRENEUSZ CZOP ZASTĘPUJE ANDRZEJA CHYRĘ W ROLI GŁÓWNEJ

Zdjęcia do filmu realizowane są w głównie na Śląsku: Katowice, Bytom, Chorzów, Opole i Wiśla. Za scenografię w filmie odpowiedzialni są Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. W ich dorobku znajdziemy „Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland oraz „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Za swoją pracę uzyskali wiele nagród m.in. Złota Maskę, Orła Polskiej Akademii Filmowej i dwukrotnie Złote Lwy. Są też współtwórcami filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego - zdobywcy Oscara 2015r. dla filmu nieanglojęzycznego.

Produkcję filmu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej i Śląski Fundusz Filmowy. W realizację zdjęć są też zaangażowane firmy i instytucje: Poczta Kwiatowa, Hilding, Bobbi Brown, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., producent mebli VOX, Giacomo Conti, Mera, Inne Meble, Max-Fliz, Kazar, Próchnik, Rage Age, Klinika Betamed, Butik Dono Da Scheggia, Biżuteria Pradelle, Boutique Bielizny, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Carrera Cars Team.

Film pojawi się w kinach wiosną 2016 roku. Producentem filmu jest Magdalena Nowacka z Magic Production.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×