Miłość w tureckich serialach. Oto najpiękniejsze sceny miłosne w telenowelach znad Bosforu!

Miłość w tureckich serialach jest wszechobecna. To główny wątek niemal każdej telenoweli, która została wyprodukowana nad Bosforem. Jak pokazywane są sceny miłosne? Która para z tureckich seriali kochała się najmocniej? Zobacz nasz ranking!

Multimedia

Miłość w tureckich serialach

Miłość to jeden z najpopularniejszych motywów przewodnich w serialach. Także tureckich. Okazuje się jednak, że przedstawienie miłości w produkcjach znad Bosforu jest dość specyficzne. Ze względu na uwarunkowania kulturowe, historię oraz religię, jakie panują w Turcji, twórcy filmów i seriali muszą przestrzegać pewnych zasad. To właśnie przez to, przez lwią część odcinków największym odwzorowaniem tlącej się w głównych bohaterach namiętności jest głębokie patrzenie sobie w oczy.

Pary w życiu i na ekranie. Kogo połączyła miłość na planie tureckiego serialu?Zobacz więcej

Fani zakochanych par z tureckich seriali, prędzej czy później, doczekają się jednak "skonsumowania" związku. Choć to "skonsumowanie" może wyglądać bardzo różnie. O ile coraz częściej możemy zobaczyć pocałunki, o tyle scen łóżkowych w "zachodnim" rozumieniu, w większości przypadków, wciąż można szukać jak ze świecą. Nie oznacza to, że ich nie ma. Zwykle jednak widzimy parę bohaterów, którzy są coraz bliżej siebie, dotykają się i próbują zdjąć z siebie ubrania, jednak kiedy ma dojść do kulminacji, oko kamery przestaje koncentrować się na nich, dochodzi do oddalenia i rozmazania postaci. Wystarczy wspomnieć scenę z serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem", gdy zazdrosna o sułtana Kösem przybiega do jego komnaty, aby upewnić go w przekonaniu, że to ona jest jego jedyną i najlepszą wybranką.

Zabiegi te mają na celu nieepatowanie nagością i seksem. Mimo to, widzowie i fani tureckich seriali wciąż chętnie je oglądają i nie mają problemu z tym, aby uwierzyć w miłość, jaka miała narodzić się między bohaterami. Wręcz przeciwnie - z wypiekami na twarzach czekają na każde, nawet najmniejsze zbliżenie i okazanie uczuć. Bywa tak, że sceny łóżkowe w wersji soft są pokazane. Doszło do nich np. w "Wiecznej miłości", "Hatırla Gönül" ("Pamiętaj Gönül") czy "Grzech Fatmagül".

Fani tureckich seriali ich uwielbiają! Oto najpopularniejsi aktorzy i aktorki z Turcji!Zobacz więcej

Miłość w tureckich serialach często zaczyna się niepozornie - od kłótni, przypadkowego spotkania, konieczności wzięcia ślubu bez wcześniejszego poznania się, w wyniku tragedii lub w momencie, gdy jedna z postaci jest w trudnej sytuacji życiowej. W większości przypadków kończy się jednak tak, jak tego byśmy sobie życzyli (wyjątkiem jest oczywiście np. historia Nihan i Kemala w "Wiecznej miłości"), czyli żyją długo i szczęśliwie - jak w bajkach. W galerii możecie zobaczyć najciekawsze przykłady miłości i scen miłosnych w tureckich serialach!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ania S. (gość)

  Najlepszego serialu nie wymieniono. Więzień miłości to wspaniały serial, a Zehra i Omer najpiękniejsza para.

  19.02.2020 12:19
 • K (gość)

  Opis Kiralika trochę słaby, bo Defne i Ömer wymienili sporo namiętnych pocałunków. Kiralik Ask najlepszy! Czarna Perła i Ranny Ptaszek też super :)

  14.02.2020 19:13
 • Gosia (gość)

  Dla mnie najlepszy serial Tysiąc i jedna noc a drugi Przysiega super pary tam grają każdy kraj pokazują swoje uczucia mnie się to podoba to jest moje zdanie

  14.02.2020 14:47
 • J (gość)

  ,,Wymarzona miłość ,,

  14.02.2020 13:54
 • Ewa (gość)

  Kemal i Nihan ,,Wieczna Miłość", a nie ,,Wymarzoną Miłość"

  14.02.2020 08:59
 • Jowita (gość)

  Oczy Cana i Sanem to iskry miłości, film Ranny ptaszek to świetna komedia romantyczna. Dziękuję za walentynkowe klimaty.

  14.02.2020 07:37
 • Mn (gość)

  Wieczna miłość najlepszy serial!!

  14.02.2020 06:52
 • mm (gość)

  Bardzo trafnie ujęłaś to Walentynko. Dlatego moimi ulubionymi serialami jest Grzech Fatmagul i Narzeczona ze Stambułu.

  13.02.2020 22:36
 • Aaaa (gość)

  Tylko z Tobą❣️❣️❣️ najlepszy serial turecki jaki widziałam

  13.02.2020 21:14
 • Walentynka (gość)

  Piękne jest pokazywanie jak rodzi się uczucie początkowo często od wzajemnej niechęci albo wręcz nienawiści i nie musi być wcale scen łóżkowych ani dosadnie pokazanych zbliżeń. Jednak irytuje gdy główna zakochana para za długo zachowuje się niezdecydowanie i właściwie nie wiadomo do czego zmierzają ani czego chcą. Dobry serial wszystko jedno czy obyczajowy, czy dramat czy komedia romantyczna bawi i wzrusza widza, gdy historia dwojga ludzi ma logiczną całość, dobrze przemyślane i powiązane wątki, ciekawe dialogi oraz odpowiedni podkład muzyczny. W przeciwnym razie zaczyna widza męczyć.

  13.02.2020 17:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×