"Miodowe lata". Marek Barbasiewicz przyznał się do romansu z Gerardem Wilkiem! Aktor od lat jest w szczęśliwym związku z mężczyzną

Marek Barbasiewicz jako jedna z pierwszych osób publicznych w Polsce, dokonał publicznego coming outu. Aktor znany m.in. z serialu "Miodowe lata" już w latach 90. wyznał, że jest homoseksualistą. Dopiero niedawno wyszła na jaw prawda o jego romansie z Gerardem Wilkiem!

Multimedia

Marek Barbasiewicz przyznał się do romansu z Gerardem Wilkiem

Marek Barbasiewicz (rocznik 1945) to popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Występował w Teatrze Nowym w Łodzi, w Warszawie w Ateneum, Teatrze Polskim i Narodowym. Współpracował z najwybitniejszymi reżyserami Kazimierzem Dejmkiem, Bohdanem Korzeniewskim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim, Andrzejem Łapickim, Janem Englertem.

Polscy widzowie znają go m.in. z roli Marszałka, czyli szefa głównego bohatera serialu "Miodowe lata". Barbasiewicz zagrał także w serialach: "Rodzina Połanieckich", "Na kłopoty... Bednarski", "Wszystkie pieniądze świata", "Czterej Pancerni i Pies", "13 Posterunek", "Fala zbrodni" i "Prawo Agaty".

Artur Barciś żałuje udziału w "Tańcu z gwiazdami". "Upokorzenia niewarte pieniędzy"Zobacz więcej

Marek Barabasiewicz uchodził za jednego z największych amantów polskiego kina. Kochały się w nim miliony kobiet, ale o tym, że jest gejem, mówiło się już w latach latach 80. Do publicznego coming outu aktor został poniekąd zmuszony. Barabasiewicz został bowiem niesłusznie oskarżony o to, że przetrzymuje nastoletnią dziewczynę. W 1992 roku udzielił wywiadu Marii Nurowskiej dla magazynu "Pani", w którym wyznał, że jest gejem.

W moim środowisku nie spotkałem się z jakąś szczególną niechęcią, niezrozumieniem. Nie przewidziałem jednak, że wyznanie to uderzy w moją rodzinę. Bracia są wojskowymi, służą w lotnictwie, marynarce. Wojsko to hermetyczne środowisko. Były kpiny, szydzenie, nad tym niestety nie zastanawiałem się - przytacza jego słowa "Super Express".

Niedawno wyszło na jaw, że Marek Barabasiewicz miał romans z Gerardem Wilkiem, wybitnym polskim tancerzem, gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie. Wilk kilka lat przed śmiercią dowiedział się, że jest chory na AIDS. Zmarł 28 sierpnia 1995 roku w Paryżu.

Marek Barbasiewicz poznał Gerarda Wilka w wieku 23 lat. -To było przedpołudnie, czekaliśmy w holu na artystów i nagle z półpiętra spłynął Gerard! Jak cudne zwieńczenie szczęśliwego czasu. Zjawiskowy, opalony, w piaskowych spodniach i fioletowawej, bardzo rozpiętej koszuli - wyznał Zofii Rudnickiej, autorce książki "Gerard Wilk. Tancerz".

Aktor w rozmowie z "Życiem na gorąco" przyznał, że od lat jest w szczęśliwym związku z mężczyzną. Nie zdradził, kim jest jego partner.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Mm (gość)

  Do pana Olo smolo: widocznie denerwują pana przystojni, utalentowani mężczyźni mający wielkie powodzenie. Czyżby na zasadzie przeciwności?

  04.04.2022 00:30
 • Artur (gość)

  Do Olo Smolo: MILCZ HOMOFOBIE!

  27.09.2021 01:16
 • Olo Smolo (gość)

  Jebany pedał

  24.09.2021 19:42
 • BAWRY SZCZESCIA (gość)

  PIEWRSZA MILOSC

  23.09.2021 11:34
 • M JAK MILOSC (gość)

  NA WSPOLNEJ

  23.09.2021 11:26
 • LISTY DO M 4 (gość)

  KOGEL MOGEL 4

  23.09.2021 11:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×