"Miś". Bohdan Krzywicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 85 lat

Jak podaje Związek Artystów Scen Polskich, w wielu 85 lat zmarł Bohdan Krzywicki. Aktor wystąpił m.in. w kultowej polskiej komedii "Miś".

Multimedia

Bohdan Krzywicki nie żyje

"Nad ranem, 23 kwietnia 2020 r., zmarł w Skolimowie Bohdan Krzywicki, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i estradowy, piosenkarz i konferansjer. Miał 85 lat" - poinformował Związek Artystów Scen Polskich na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Bohdan Krzywicki urodził się 28 stycznia 1935 r. Jako aktor debiutował w 1952 r. na deskach Pomorskiego Teatru Młodego Widza w Bydgoszczy. Następnie grał m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie-Elblągu, Teatrze Powszechnym czy w Syrenie w Warszawie. W filmie po raz pierwszy pojawił się jako Inżynier w "Spotkaniu w Bajce" Jana Rybkowskiego. Zagrał też m.in. w "Wodzireju" Feliksa Falka czy "40-latku. 20 lat później" Jerzego Gruzy.

W kultowej polskiej komedii "Miś" Stanisława Barei zagrał reportera, który pojawił się na planie filmu "Ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta". To on wypowiedział słynne słowa "Prawda czasu, prawda ekranu, prawda". Karierę filmową zakończył w 2011 r. rolą w filmie Jerzego Hoffmana "1920. Bitwa Warszawska". Ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów w Skolimowie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×