"Miś". Christine Paul-Podlasky/Krystyna Podleska zagrała w "Misiu" kochankę Ryszarda Ochódzkiego. Przedtem i potem wystąpiła w wielu filmach i serialach. Zobaczcie, jak się zmieniała!

Najbardziej kojarzymy Krystynę Podleską z jej roli w "Misiu". Ale ta obdarzona niezwykłym urokiem aktorka zagrała w wielu telewizyjnych hitach i wybitnych filmach kinowych. I do dziś występuje w teatrze.

Multimedia

Krystyna Podleska z "Misia" gra do dzisiaj

Dzisiaj (4 maja) 41. rocznica premiery najbardziej kultowego polskiego filmu. Kochankę Ryszarda Ochódzkiego, Aleksandrę Kozeł, zagrała w nim Christine Paul-Podlasky, a właściwie Krystyna Podleska. Aktorka urodziła się w Londynie jako córka urodzonego w Imperium Rosyjskim na Uralu Czesława Podleskiego, wywodzącego się z rodziny ziemiańskiej z Kresów Wschodnich. W stolicy Zjednoczonego Królestwa jej ojciec poznał przyszłą żonę Urszulę. W Londynie Podleska ukończyła Webber Douglas Academy of Dramatic Art. Po ukończeniu uczelni za radą jej dyrektora zmieniła pisownię imienia oraz nazwisko z Christina Podleska na Christine Paul. Do właściwego wróciła po osiedleniu się w Polsce.

Zadebiutowała w "Za rok, za dzień, za chwilę..." Stanisława Lenartowicza i potem również grała w znakomitych filmach, m.in. w "Barwach ochronnych" i "Kontrakcie" Krzysztofa Zanussiego. Plany rozwoju aktorskiej kariery w Polsce pokrzyżowało wprowadzenie stanu wojennego. Krystyna Podleska wróciła tu w drugiej połowie lat 90. i zamieszkała w podkrakowskich Zielonkach.

Bohdan Krzywicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 85 latZobacz więcej

Wystąpiła w serialach - "Pierwsza miłość", "Świat według Kiepskich", "Ranczo", "Egzamin z życia", "Niania", "Ojciec Mateusz", "Licencja na wychowanie". Grała w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w sztuce "Mój boski rozwód".

Czy według Was, aktorka bardzo się zmieniła od czasu "Misia"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Fr@nek (gość)

    Pani Krystyna mieszka w Zielonkach pod KRAKOWEM. Jej mąż jest dyrektorem krakowskiego Teatru Variete a oboje są moimi sąsiadami. Co za upadek dziennikarstwa...

    05.05.2021 06:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×