Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej tylko w Telewizji Polskiej

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w siatkówce plażowej odbędą się w Polsce - w Starych Jabłonkach w dniach 1-7 lipca.

Multimedia

Transmisje tylko w telewizji publicznej: TVP1, TVP SPORT oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

Telewizja Polska będzie transmitowała aż 41 meczów. Od poniedziałku do piątku po 6, w sobotę - 7 oraz w niedzielę - 4. Wszystkie pokaże "na żywo" TVP SPORT, a co istotniejsze 2 (poniedziałek-piątek) lub 1 (sobota-niedziela) - także TVP 1. "Jedynka" zaplanowała również 15-minutowe "Podsumowanie dnia", które będzie emitowane po godzinie 23.00. Szczegółowy paln transmisji w załączonym dokumencie.

Mecze komentować będą : Bartosz Heller, Piotr Dębowski i Jacek Laskowski. W roli reportera wystąpi Bogusław Solecki. Stałym ekspertem TVP będzie Bartosz Bachorski - wraz z Januszem Bułkowskim byli prekursorami siatkówki plażowej w naszym kraju. To była pierwsza polska para, która regularnie występowała w zawodach Word Tour.

Od 2004 roku regularnie są organizowane w Starych Jabłonkach turnieje cyklu World Tour, czyli Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Impreza ta stała się jednym z czterech imprez tzw. Wielkiego Szlema.

W mistrzostwach wystąpi 48 kobiecych i 48 męskich zespołów. Wśród uczestników jest 7 polskich par: 4 męskie i 3 kobiece. Zdecydowanie największe nadzieje wiążemy ze startem naszej "eksportowej pary": Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel, która należy do faworytów turnieju (w igrzyskach w Londynie po dramatycznym spotkaniu przegrali w ćwierćfinale z Brazylijczykami). Do wysokiego miejsca pretendują także świetnie spisujący się w tym sezonie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Polskę reprezentować będą ponadto: świeżo upieczeni mistrzowie świata do lat 23, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a także Jarosław Lech i Damian Wojtasik. W turnieju kobiet wystąpią trzy polskie zespoły, z których najwięcej szans daje się Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek. Poza nimi zaprezentują się także: Renata Bekier i Agata Oleksy oraz Daria Peszek i Katarzyna Kociołek.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×