"Młode wilki 1/2" skończyły 20 lat! Jak zmieniły się gwiazdy filmu? [GALERIA]

"Młode wilki 1/2" to prequel filmu "Młode wilki" z 1995 w reżyserii Jarosława Żamojdy. Od premiery tej kultowej produkcji mija właśnie 20 lat. Jak zmieniła się obsada? Zobacz galerię!

Multimedia

Druga część filmu „Młode wilki” w reżyserii Jarosława Żamojdy weszła na ekrany kin dokładnie 23 stycznia 1998 roku. Oba filmy Żamojdy odniosły ogromny sukces komercyjny i stały się wizytówkami polskiego kina lat 90.

"Młode wilki 1/2" zrobiłem przede wszystkim dlatego, że otrzymałem mnóstwo listów z prośbą, żeby była druga część. Ludzie chodzący do kina szukają nie tylko amerykańskiej konserwy, ale również filmów mówiących o nich i o miejscu, w którym żyją. Poza tym objechałem z "Młodymi wilkami" całą Polskę, rozmawiałem z młodzieżą. Były takie spotkania, które trwały godzinami, więc pomyślałem, że jeśli ten film coś w młodych ludziach poruszył, to należy o tym jeszcze porozmawiać. Napisałem więc scenariusz, akcję ponownie umieściłem w Szczecinie. Pojawiają się również postaci z pierwszej części; ale poruszam trochę inne sprawy. Moi bohaterowie muszą pokazać, czy potrafią bronić w życiu wartości, które cenią. W jakim stopniu takie słowa jak miłość, przyjaźń, wierność, moralność są w stanie wypełnić treścią - mówił w jednym z wywiadów Jarosław Żamojda.

TYLKO U NAS! Jakimowicz i Szwedes nakręcą alternatywę "Młodych Wilków" ze starą obsadą!Zobacz więcej

W drugiej części oprócz aktorów znanych z "Młodych wilków", czyli Jarosława Jakimowicza, Zbigniewa Suszyńskiego czy Pawła Deląga, pojawiły się też nowe twarze. Na ekranie zobaczyliśmy m.in. młodziutką Annę Muchę i Krzysztofa Antkowiaka. Akcja filmu "Młode wilki 1/2" toczy się na kilka miesięcy przed akcją pierwszej części. Jest Szczecin, rok 1994. Zarówno biznesmeni, jak i mafia, przemycają z Niemiec wielkie ilości spirytusu. Jednym z przemytników jest Jerzy Chmielewski. Tymczasem na plaży trzej policjanci znajdują walizkę, a w niej pół miliona dolarów. Dwaj z nich mordują trzeciego, uczciwego, a o zbrodnię oskarżają niejakiego Krzyśka Drozdowskiego, przypadkowego świadka zdarzenia. Zajmujący się sprawą Krzysztofa prokurator Wielewski oferuje mu, odpłatnie, swą pomoc. Tymczasem Ania przyłącza się do grupy przestępców, którzy jadą do Niemiec po spirytus.

Powstanie 3. część kultowego filmu! Kto w obsadzie? Kiedy start zdjęć? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Fani "Młodych Wilków" od lat czekają na powrót Cichego, Prymusa i reszty ekipy. Zdjęcia do trzeciej części "Młodych Wilków" miały wystartować latem 2017 roku, ale bez udziału Jarosława Jakimowicza i Piotra Szwedesa.

Na pewno będą grali młodzi ludzie. Z poprzedniej obsady nie zagra główny bohater (Jarosław Jakimowicz -red.) ponieważ w poprzednim filmie został uśmiercony. Nie przywrócimy go do życia, bo to byłoby science fiction i okłamanie widzów, którzy oglądali pierwszą część Wilków. Druga osoba, która nie zagra to Piotr Szwedes. Pozostali aktorzy z pierwszej części zagrają – mówił jakiś czas temu Bogusław Job, producent.

Od premiery tej kultowej produkcji mija właśnie 20 lat. Jak zmieniła się obsada filmu "Młode wilki 1/2"? Zobacz galerię!

Zobacz galerię

Źródło: gs24.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×