"Młody Piłsudski" odcinek 3. Ziuk wraca z zesłania do Wilna. Zaangażuje się w konspiracyjną działalność? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Czas na 3. odcinek serialu "Młody Piłsudski". Ziuk wraca z zesłania do Wilna. Zaangażuje się w konspiracyjną działalność? Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 3. epizodzie "Młodego Piłsudskiego"!

Multimedia

"Młody Piłsudski" odcinek 3 - w niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 20:15

W 3. odcinku serialu "Młody Piłsudski" po powrocie z syberyjskiego zesłania, Ziuk (Grzegorz Otrębski) próbuje od nowa rozpocząć życie w rodzinnym Wilnie. Popada w depresję, którą lekarz określa jako syberyjską melancholię - przypadłość, na którą cierpi większość byłych zesłańców. Nie dają mu spokoju wspomnienia wielkiej miłości, którą przeżył na dalekiej Syberii.

Ziuk i Dżamil próbują uciec z transportu na Syberię. Uda im się?Zobacz więcej

Tymczasem carskie represje wobec Polaków nasilają się. Trwa przyśpieszona rusyfikacja. Polaków obowiązuje zakaz mówienia w ojczystym języku poza własnym domem. Ziuk jako politycznie podejrzany musi co tydzień meldować się w żandarmerii. Powoli dojrzewa do decyzji, żeby porzucić zwyczajne życie i zaangażować się w konspiracyjną działalność przeciwko caratowi.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×