"Młody Piłsudski" odcinek 5. Ziuk rozwija konspiracyjną działalność. Dowie się, kto jest prowokatorem? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Czas na 5. odcinek serialu "Młody Piłsudski". Ziuk rozwija konspiracyjną działalność. Dowie się, kto jest prowokatorem? Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 5. odcinku serialu "Młody Piłsudski".

Multimedia

"Młody Piłsudski" odcinek 5 - w niedzielę, 29 grudnia, o godzinie 20:15

W 5. odcinku serialu "Młody Piłsudski" Ziuk (Grzegorz Otrębski) i jego najbliżsi przyjaciele Sulkiewicz (Karol Pocheć) i Wojciechowski (Cezary Kołacz) rozwijają konspiracyjną działalność przeciwko caratowi na coraz szerszą skalę. Grono socjalistycznych spiskowców powiększa się, między innymi o Kazię, młodą robotnicę.

Ziuk poznaje Romana Dmowskiego! Jak zakończy się ich znajomość?Zobacz więcej

Do Królestwa zaczynają docierać ogromne ilości nielegalnych druków. Konspiratorzy nie zdają sobie sprawy że, szef wileńskiej żandarmerii pułkownik Kreutzberg (Mariusz Kiljan) umieszcza w ich otoczeniu prowokatora. Nieświadomi zagrożenia zaczynają planować założenie podziemnej drukarni w Wilnie i własnego pisma. Ziuk wysyła Wojciechowskiego do Anglii po zakup maszyny drukarskiej, którą Wojciechowski ma przemycić przez granicę. Prowokator Machejko (Piotr Czarniecki) podąża ich tropem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×