"Młody Piłsudski" odcinek 6. Piłsudski chce walczyć z carem! Zawrze sojusz z Romanem Dmowskim? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami 6. odcinek serialu "Młody Piłsudski". Piłsudski chce walczyć z carem! Zawrze sojusz z Romanem Dmowskim? Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 6. epizodzie "Młodego Piłsudskiego".

Multimedia

"Młody Piłsudski" odcinek 6 - w niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1

W 6. odcinku serialu "Młody Piłsudski" szef wileńskiej żandarmerii pułkownik Kreutzberg (Mariusz Kiljan), dzięki rodzinnym koligacjom żony, zyskuje potężnego protektora pod postacią nowego gubernatora Warszawy, księcia Imeretyńskiego. Doradza mu taktyczne ustępstwa wobec Polaków zamieszkujących tereny rosyjskiego zaboru.

Ziuk rozwija konspiracyjną działalność. Dowie się, kto jest prowokatorem?Zobacz więcej

Nowa polityka zaborcza przyjmowana jest przychylnie przez część społeczeństwa, zwłaszcza przez elity. Car Mikołaj II spodziewany jest w Warszawie z radością. Ziuk (Grzegorz Otrębski) przeciwstawia się ugodowej postawie wobec caratu, ale artykuły w redagowanym i drukowanym przez niego piśmie Robotnik nie na wiele się zdają.

Razem ze swoimi przyjacielem Wojciechowskim (Cezary Kołacz) wyrusza do Warszawy, żeby osobiście przekonać przedstawicieli polskich elit do zaniechania wiernopoddańczych gestów wobec cara. Spotyka się z Sienkiewiczem, Prusem, a nawet próbuje zawrzeć sojusz ze swoim długoletnim rywalem Romanem Dmowskim (Marek Nędza).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×