"Młody Piłsudski". Telewizja Polska kręci nowy serial historyczny! Kiedy premiera? Kto zagra młodego Piłsudskiego? [DUŻO ZDJĘĆ]

Telewizja Polska przygotowuje kolejny serial historyczny. Tym razem trwają prace nad produkcją pt. "Młody Piłsudski", której pilot na antenie TVP ma pojawić się 11 listopada 2018 roku. O czym konkretnie będzie opowiadał serial? Kto znalazł się w obsadzie?

Multimedia

"MŁODY PIŁSUDSKI" - PILOT SERIALU NA ANTENIE TVP JUŻ 11 LISTOPADA 2018 ROKU

"Młody Piłsudski" to kolejny historyczny serial Telewizji Polskiej po "Koronie królów", "Drogach wolności" oraz wciąż realizowanym "Stuleciu winnych". Akcja produkcji rozpocznie się w 1887 roku, kiedy 19-letni Józef Piłsudski został aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara.

Będzie to serial sensacyjno-przygodowy o wczesnych latach Józefa Piłsudskiego. Akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku w środowisku polskich i rosyjskich konspiratorów. Wydarzenia inspirowane prawdziwymi faktami z młodości przyszłego Marszałka Polski oraz premierów i ministrów, opowiadają sensacyjną walkę o polską niepodległość.

"Drogi wolności". Nowy serial historyczny TVP - lepszy niż "Korona królów" lub "Wojenne dziewczyny"? Zobacz więcej

Polit "Młodego Piłsudskiego" na antenie TVP za zadebiutował jeszcze w tym roku, ponieważ Telewizja Polska zaplanowała jego emisję na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada. Będzie to wyjątkowy odcinek, ponieważ będzie stanowił połączenie fragmentów 1. i 2. odcinka serialu.

"Młody Piłsudski" finalnie będzie liczyć 13 epizodów i na antenie TVP zadebiutuje w 2019 roku. Za reżyserię produkcji odpowiada Jarosław Marszewski, natomiast autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, którzy odpowiadali za skrypty "Czasu Honoru". Zdjęcia realizowano m.in. w Przemyślu.

Ilona Łepkowska zdradziła datę premiery nowego serialu TVP1! Zobacz więcej

Na ekranie jako młody Piłsudski pojawi się Grzegorz Otrębski. Dla urodzonego w 1989 roku aktora będzie to pierwsza duża rola. Ponadto w serialu zagrają także Marek Kalita (ojciec), Urszula Grabowska (matka), Ewa Ziętek (ciotka Stefa), Bronisław Sebastian Cybulski (brat), Jan Englert (Car Aleksander II).

Jednocześnie dodajmy, że trwają także prace nad kinowym filmem o losach młodego Piłsudskiego i jest to projekt kompletnie niezwiązany z serialem TVP. Za reżyserię odpowiada Michał Rosa, a w roli głównej pojawi się Borys Szyc.

Zobacz galerię

Dominika Ostałowska o pracy na planie "M jak miłość"

Komentarze

Skomentuj
  • Filmoogladacz (gość)

    Szyc .... czyli kolejny film którego nie będzie dało się oglądać. Może jeszcze, jak zwykle, Karolaka dodać do pary. To już nie mamy innych aktorów, przecież Ortębski, co gra w serialu o młodym Piłsudskim znakomicie do tej roli pasuje. Szyc położy następny film, ciekawe czy ma aż tak mocne parcie na szkło czy może równie wielkie znajomosci ?

    18.11.2018 18:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×