"Młodzi doktorzy" - trwają zdjęcia do nowego serialu TVP1

"Młodzi lekarze" to opowieść o sześciorgu młodych lekarzy wkracza w świat medycyny. Podejmują wyzwania zawodowe i starają się godzić pracę z życiem osobistym. Są bardzo różni, ale łączy ich jedno: miłość do zawodu i oddanie pacjentowi. Nowa seria pojawi się w Jedynce zimą tego roku.

Multimedia

Trwają zdjęcia do serii dokumentalnej pt. „Młodzi doktorzy", realizowanej przez autorki znane ze swoich wielokrotnie nagradzanych reportaży i filmów dokumentalnych: Alinę Mrowińską („Podwójne życie Piotra S.”, „Magda, miłość i Rak”) i Joannę Frydrych („Uwolnić motyla”). Cykl opowiada o początkujących lekarzach, którzy wkraczają w świat medycyny - rezydenci, stażyści, wolontariusze, doktoranci, pracownicy etatowi… kim właściwie są? Z jakim nastawieniem i z jakimi emocjami podejmują zawodowe wyzwania, jak przeżywają kontakt z pacjentem i jego rodziną, postawienie diagnozy, wykonanie zabiegu czy operacji. Czy po latach studiów i przygotowań do zawodu odnajdują w sobie predyspozycje do dawania siebie innym? Bohaterowie często muszą prywatne życie podporządkować pracy. Bywa to niewygodne i obciążające. Czy znajdują czas na przyjaźnie, kino, hobby, rodzinę? Czy to jakimi są ludźmi ma wpływ na to, jakimi stają się lekarzami? Na te i inne pytania widzowie znajdą odpowiedzi w serii „Młodzi doktorzy”. Jej bohaterowie to: Radosław Smoczyński (trzeci rok specjalizacji z kardiochirurgii), Maciej Tyczyński (piąty rok specjalizacji z kardiologii), Joanna Wiśniewska-Goryń (czwarty rok specjalizacji z Chirurgii Plastycznej, po specjalizacji z Chirurgii Ogólnej), Edyta Szymańska (drugi rok specjalizacji z pediatrii), Monika Kiełbus-Drobniak (drugi rok specjalizacji z położnictwa i ginekologii), Jadwiga Kłapa-Zarecka (pierwszy rok specjalizacji z medycyny rodzinnej).

CZYTAJ TAKŻE: "MŁODZI DOKTORZY" - NOWY REALITY SHOW TVP1

Seria „Młodzi doktorzy” na podstawie formatu BBC, produkowana przez Endemol Polska, realizowana jest na zlecenie Redakcji filmu dokumentalnego TVP1, kierowanej przez wybitnego dokumentalistę Andrzeja Fidyka.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×