Młodzi i Film 2020. 10 filmów walczy o Wielkiego Jantara! Film o Tomku Komendzie będzie największym hitem festiwalu?

Doskonałe wieści dla fanów polskiego kina. Właśnie wystartował 39. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2020! Do Koszalina przyjechali najlepsi polscy debiutanci filmowi, którzy zawalczą o Wielkiego Jantara! Jaki film okaże się czarnym koniem imprezy? Zdaniem wielu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" może być największym hitem festiwalu!

Multimedia

Mimo trudności związanych z pandemią COVID-19, udało się zorganizować festiwal Młodzi i Film 2020! Chociaż impreza odbywa się w reżimie sanitarnym, a tradycyjny czerwcowy termin musiał zostać zmieniony na wrzesień, to jednak fani polskiego kina nie wyobrażają sobie, że festiwal mógłby się nie odbyć!

Młodzi i Film to najważniejsza polska impreza dla młodych filmowców. To właśnie tutaj publiczność poznała wielu twórców, którzy dzisiaj są już uznanymi autorami, ale własnie w Koszalinie mieli okazję po raz pierwszy skonfrontować się z widzami. Szczególnie służą temu spotkania "Szczerość za szczerość", gdzie autorzy filmów muszą zmienić się wprost z opiniami publiki. Często dyskusje trwają długie minuty i wrze, szczególnie, gdy widzowie nie zgadzają się z wizją filmowców.

"Supernova". Wstrząsający i autentyczny obraz Polski w świetnym debiucie Bartosza Kruhlika! Mocniejszy od filmów Vegi?Zobacz więcej

Jednocześnie Młodzi i Film to jedna z najmniej nadętych imprez filmowych w całej Polsce. Zapomnijcie o czerwonych dywanach i mizdrzeniu się do fotoreporterów; tutaj nie ma miejsca na tani lans, a wyłącznie jest miłość do kina i jedna wielka zajawka. Kto chociaż raz był w Koszalinie, ten doskonale wie, o czym mowa.

W programie tegorocznego festiwalu Młodzi i Film w Konkursie Pełnego Metrażu znalazło się 10 filmów, z czego 4 tytuły zostaną zaprezentowane zupełnie premierowo! W Konkursie Krótkiego Metrażu natomiast znalazło się 71 obrazów.

Filmy zakwalifikowane do Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych:

 1. (NIE)ZNAJOMI, reż. Tadeusz Śliwa
 2. 1800 GRAMÓW, reż. Marcin Głowacki
 3. 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY, reż. Jan Holoubek
 4. FISHEYE, reż. Michał Szcześniak
 5. PEWNEGO RAZU W OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH, reż. Rafał Bryll
 6. POLOT, reż. Michał Wnuk
 7. SMAK PHO, reż. Mariko Bobrik
 8. SUPERNOVA, reż. Bartosz Kruhlik
 9. WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI, reż. Małgorzata Imielska
 10. ŻELAZNY MOST, reż. Monika Jordan-Młodzianowska

"Wszystko dla mojej matki". Manifest kobiecej siły. Świetna Zofia Domalik debiutuje na dużym ekranieZobacz więcej

Tegoroczna 39. edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film odbędzie się w dniach 01-05 września. W programie – prócz dwóch konkursowych bloków – projekcje w ramach plenerowego Kina Samochodowego (trzy seanse), przeglądy tematyczne z zagranicy, debaty i kameralny koncert Mary Komasy na zakończenie festiwalu Młodzi i Film.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×